Prześladowania polskich kibiców

Strona Ultras Silesia opublikowała na Facebook post. Anonimowy kibic opisuje jak prześladowani są piłkarscy fanatycy, nawiązując do sytuacji w Stanach Zjednoczonych.

Możecie powiedzieć, że sobie zasłużyliśmy. Że jesteśmy kibolami, że sami zapracowaliśmy sobie na naszą opinię. – stwierdza fakt autor posta. Następnie nawiązuje do sytuacji murzynów w USA – Czy czarna społeczność w USA nie zapracowała sobie sama na swoją opinię? […] Celem naszego postu jest zmuszenie Was do pewnej refleksji i zwrócenie uwagi na różne zjawiska.

Środowisko kibiców muszą realnie mierzyć się z sytuacjami, z jakimi według lewicowych mediów boryka się społeczność czarnych. Autor pisze – Bicie i próby poniżania nas to nic nowego. Celowe psikanie gazem do samochodów bądź przedziałów w pociągu. 

Dlaczego Wy, wielcy wojownicy o wolność teraz tak chętnie zaangażowani w walkę o równość i równe traktowanie nie spojrzycie nawet w naszą stronę? – pyta autor, w dalszej częścią tekstu podkreśla swoje pytanie, przedstawiając tragiczne historie nadużyć policji na kibicach – Gdzie byliście gdy na komendzie we Wrocławiu zabito Igora Stachowiaka? Gdzie byliście gdy Maćka Dobrowolskiego trzymano ponad 3 lata w areszcie wydobywczym? Gdzie byliście gdy miała miejsce słynna „akcja widelec” i gdy z rozkazu Pana Schetyny aresztowano ponad 700 osób i nad wieloma z nich się poźniej znęcano by wymusić na nich zeznania?

W dalszej części posta przedstawia też niebezpieczne i uprzykrzające działania władz np.:

Gdy policja nas wiezie 50km przez 4 godziny byśmy stracili czas i nie dojechali do celu. Dlaczego? Tak o, na złość. – w poście wymienione jest dużo więcej działań mających podburzyć i zdeprecjonować kibiców. Uniemożliwienie oddania wsparcia swojemu klubowi to wielka skaza dla piłkarskiego fanatyka.

Gdzie jesteście na co dzień, gdy my, zwykli ludzie, chłopaki z bloków jesteśmy wyrzuceni poza margines, a społeczeństwo i Wy sami przyzwoliliście na to by nasze prawa były łamane? – pyta autor. Odnosi się tu zapewne do wsparcia jakie otrzymała społeczność czarnoskórych, nawet w Polsce.

Autor widzi jednak odpowiedź na pytanie, dlaczego jest tak, a nie inaczej – Niestety. Za nami nie wstawią się gwiazdy z Netflixa. Nikt nie wrzuci hashtaga z jakimś hasłem. Nie wesprze nas nawet Amnesty International. My już jesteśmy z góry osądzeni i winni. 

Obwinia również media. Murzyni odpowiadają w USA za większość przestępstw, nawet zabójstw, a są mniejszością społeczeństwa. Mimo to ich działania są wybielane, kreuje się ich na ofiary złego systemu. Kibice mimo podobnej sytuacji, są kreowani jako najgorszej klasy patologia.

Skoro Bonusa RPK można skazać za jego muzykę, a Tomasza Komendę można było biciem zmusić by się przyznał lata temu do gwałtu, to jak myślicie, jak jesteśmy traktowani my? Przeciętni obywatele, których można gnoić, bo przecież nikt za nami się nie wstawi? – w tej części autor znów obnaża brutalność i bezkarność władzy.

Dalej napisane jest – Wasze podwójne standardy są obrzydliwe. Gotowi jesteście usprawiedliwić masowe zamieszki, grabieże i niszczenie miasta, a z drugiej strony bez mrugnięcia okiem aresztujecie nas i skazujecie za fajerwerki na stadionie bądź przekleństwa. – opisano kontrast między akcjami kibiców i rozbojami w Stanach.

Autor przedstawia również hipotetyczny scenariusz – Rząd zechce odebrać Wasze prawa pracownicze. Albo zdecyduje się obniżyć Wasze emerytury. Wyjdziecie na ulice i co wtedy? – tutaj nawiązał do ostatniej pacyfikacji strajku przedsiębiorców – Przedsiębiorcy w Warszawie już poczuli czym jest wymiar „sprawiedliwości” i jego przedstawiciele. – wspomniany zostaje też okrutnie tłumiony strajk „żółtych kamizelek” we Francji – Gdzie byli kibice pytają. Kibice byli w domach. Dziś Wam potrzebni, ale jutro znowu przez Was wzgardzani. – kwituje autor. Kibice jako ludzie zahartowani, nieugięci, zaznajomieni z policją okazują się potrzebni dla społeczeństwa w określonych momentach. Po strajkach jednak to najczęściej oni ponoszą winę za szkoda wyrządzone podczas marszów itd.

Post ten i nasz apel ma na celu uświadomić Wam, że niesprawiedliwość to nie jest temat odległy. – autor zmierza ku puencie – Nadużycia policji i wymiaru sprawiedliwości nie dzieją się tylko tam, hen za oceanem. 

Mają miejsce również tu. Pod Waszym nosem. Mają one miejsce, ponieważ społeczeństwo na nie zezwoliło. – autor kończy tekst.

Na koniec pozdrowił czytelników i władze – Z kibicowskimi pozdrowieniami.
ACAB! 

ACAB – to skrót, który w tłumaczeniu znaczy All Cops Are Bastards. W łagodnym tłumaczeniu oznacza to, że wszyscy policjanci to bękarty. Skrót ten jest szczególnie często używany w trakcie amerykańskich zamieszek.

Na pewno w mediach i internecie mieliście już styczność z hasłem black lives matter. Temat choć geograficznie nam…

Opublikowany przez Ultras Silesia Środa, 3 czerwca 2020

Miłosz Nowakowski

Czytaj Wcześniejszy

Black Lives Matter – „Antyrasiści” zdewastowali pomnik Kościuszki w Warszawie

Czytaj Następny

MEM: Czy podział Libii uspokoi konflikt?

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *