Remigiusz Okraska krytycznie o nagonce na wyborców PiS: „to jest język nazizmu”

Remigiusz Okraska – socjolog, publicysta i redaktor naczelny „Nowego Obywatela” skrytykował Kubę Wątłego za obraźliwy wpis względem wyborców PiS, zarzucając mu dehumanizację elektoratu partii rządzącej.

W swoim wczorajszym wpisie Remigiusz Okraska krytycznie odniósł się do opublikowanego posta na stronie Kuba Wątły TV3, w którym Kuba Wątły - były dziennikarz Superstacji, zastosował inwektywy względem wyborców partii rządzącej, pisząc, że Andrzej Duda jest „prezydentem ludzkiej biomasy”. Oprócz tego umieścił w poście grafikę, w której nowo wybrany prezydent określany jest „prezydentem niewykształconej hołoty”.

Wiele, bardzo wiele widziałem szmatławych rzeczy w wykonaniu ludzi z pięknymi hasłami na buziach, gdy coś nie szło po ich myśli, a raczej niekorzystnie dla ich interesów. Ale pisania per „biomasa”, czyli totalnego odczłowieczania ludzi w masowej skali tylko dlatego, że nie zgadzamy się z ich werdyktem wyborczym, nie spodziewałem się nawet ja, człowiek, który ma fatalne zdanie o polskich liberało-postępowco-demokratach, a ma fatalne, ponieważ uważnie i bez taryfy ulgowej i bez zapatrzenia przygląda im się od ćwierćwiecza pod różnorakim kątem, m.in. pod takim, czy głoszone zasady stosują uniwersalnie czy cwaniacko i wedle interesu swego środowiska. To jest język nazizmu - napisał we wstępie swojego wpisu Remigiusz Okraska

W dalszej części swojego posta Okrasa stwierdził, że po takim zachowaniu Kuba Wątły powinien być skompromitowany w oczach przyzwoitych ludzi. Ale oczywiście nic mu za to nie grozi. Nikogo nie interesuje katalogowanie i potępianie mowy nienawiści, jeśli nie jest ona skrajnie prawicowa, bo tylko wobec tej ostatniej jest oburzenie, tylko na jej zwalczanie są granty i tylko na tym robi się kariery naukowe czy medialne. Bo tej samozwańczej liberalnej rasie panów wolno przecież więcej – napisał Okraska, zauważając hipokryzję liberałów i bezkarność osób wypowiadających się jak Kuba Wątły.

Wiele, bardzo wiele widziałem szmatławych rzeczy w wykonaniu ludzi z pięknymi hasłami na buziach, gdy coś nie szło po...

Opublikowany przez Remigiusza Okraskę Wtorek, 14 lipca 2020

Bartosz Florek

Czytaj Wcześniejszy

„Polskie Tango” Taco Hemingwaya – interpretacja

Czytaj Następny

Jak „sprankować” Andrzeja Dudę?

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *