Roberto Fiore o wyniku wyborów w Polsce: dzięki Bosakowi PiS będzie czuł teraz presję

Roberto Fiore, lider włoskiej nacjonalistycznej partii Forza Nuova oraz eurodeputowany w latach 2008-2009, skomentował na Twitterze wynik wyborów prezydenckich w Polsce. Pogratulował Krzysztofowi Bosakowi wywierania skutecznej presji na PiS.

Roberto Fiore napisał na Twitterze, że Polska zagłosowała przeciwko poprawności politycznej, którą przyniosłoby zwycięstwo wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. Następnie stwierdził, że stało się tak m. in. dzięki Krzysztofowi Bosakowi. Jego zdaniem władza będzie musiała trzymać się teraz antyunijnego, socjalnego i tradycyjnego kursu. Fiore stwierdził również, że dzięki dobremu wynikowi Bosaka, Duda przez kolejne pięć lat „nie będzie się wahał” i podejmie inicjatywy broniące życia, tradycji oraz silnego wsparcia rodziny.

Warto wiedzieć, że Prawo i Sprawiedliwość jest uważana przez zachodnie media i polityków za partię wręcz nacjonalistyczną oraz antyunijną, stąd zapewne optymistyczny komentarz Fiore. Politycy PiS-u niejednokrotnie podkreślali potrzebę członkostwa Polski w Unii Europejskiej, co również mocno wybrzmiewało podczas tej kampanii. W czasie porannej audycji w radiu France Culture w dniu wyborów Andrzej Duda został określony jako nacjonalista i konserwatysta, natomiast Rafał Trzaskowski jako proeuropejski liberał.

Dane PKW z 99,99% Komisji Wyborczych mówią o 51,08% dla obecnego prezydenta Polski oraz 48,92% dla prezydenta Warszawy. Wyborcy Krzysztofa Bosaka podzielili się niemal po równo w II turze. 51,5% z nich głosowało na Andrzeja Dudę, a 48,5% na Rafała Trzaskowskiego. Elektoraty pozostałych kandydatów opowiedziały się zdecydowanie za Rafałem Trzaskowskim.

źródło: Twitter / rmf.24.pl / gazetaprawna.pl

Michał Karpiński

Czytaj Wcześniejszy

Wszechpolacy skomentowali wynik wyborów: „Teraz masz moment by starać się to zmienić”

Czytaj Następny

Jan Śpiewak o PO: Oni ciągle nic nie rozumieją

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *