Wszechpolacy skomentowali wynik wyborów: „Teraz masz moment by starać się to zmienić”

Młodzież Wszechpolska skomentowała wynik wyborów prezydenckich. W swojej refleksji Wszechpolacy nie kryją oburzenia utrzymaniem się duopolu PiS-PO na polskiej scenie politycznej, a co za tym idzie podziału społeczeństwa.

W mocnych słowach działacze MW wyrazili swoje niezadowolenie z obu kandydatów na prezydenta Polski, którzy znaleźli się w II turze wyborów. Podkreślili, że żaden z nich nie realizuje polskich interesów oraz że oddanie nieważnego głosu jest zrzuceniem z siebie odpowiedzialności:

I co, fajnie się wczoraj wybierało pomiędzy bezrefleksyjnym realizatorem interesów amerykańsko-izrealskich, bezrefleksyjnym realizatorem interesów niemiecko-brukselskich a opcją pozornego zrzeczenia się odpowiedzialności na rzecz osób motywowanych wyłącznie emocjonalnie?

Pomiędzy obozem, który od punkt 21 dnia wczorajszego będzie oskarżał Cię o ruskoonucyzm a obozem, który od punkt 21 dnia wczorajszego będzie oskarżał Cię o faszyzm?

Młodzi narodowcy podkreślili, że obywatelskim obowiązkiem nie jest wyłącznie pójście na wybory, ale świadome interesowanie się losami kraju oraz jego sceną polityczną. Co więcej, do tej listy dodali potrzebę zaangażowanie się w działalności społeczno-polityczną:

Jeśli Twoja aktywność społeczno-polityczna, ograniczy się do głosowania średnio raz na rok, to mamy przykrą informację – tak będzie co wybory. Będziemy zgorzkniałym, reaktywnym społeczeństwem, kształtowanym przez triki znane z pierwszego roku studiów politologicznych.

Następnie przypomnieli, że następne wybory odbędą się za trzy lata i teraz jest doskonały czas na wykształcenie siebie, aby później móc wpływać na własne otoczenie:

Teraz masz moment by starać się to zmienić. Masz trzy lata do kolejnych wyborów. Masz trzy lata na to by wykształcić siebie, byś umiał kształcić środowisko. Byś zamiast być formą ludzi złych sam zaczął formować – w imię dobra.

(…)

Działalności możesz się nauczyć tylko w trakcie działalności. Zmieniać naszą Ojczyznę skutecznie można jedynie w ramach zorganizowanej struktury.

Na koniec działacze MW zachęcili do wstąpienia w szeregi organizacji:

Zapraszamy w nasze szeregi. Tutaj nauczysz się co robić, by umieć nie tylko krytykować, ale realizować postulaty pozytywne.

I co, fajnie się wczoraj wybierało pomiędzy bezrefleksyjnym realizatorem interesów amerykańsko-izrealskich,…

Opublikowany przez Młodzież Wszechpolska Poniedziałek, 13 lipca 2020

źródło: Facebook

Michał Karpiński

Czytaj Wcześniejszy

Papież Franciszek: Osaczeni przez świat możemy zatracić smak ciszy

Czytaj Następny

Roberto Fiore o wyniku wyborów w Polsce: dzięki Bosakowi PiS będzie czuł teraz presję

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *