Rzecznik partii KORWiN, Karol Wilkosz chce usunięcia krzyża z sejmu? | Narodowcy.net

Rzecznik partii KORWiN, Karol Wilkosz chce usunięcia krzyża z sejmu?

Kilka dni temu na grupie sympatyków Janusza Korwin-Mikke jeden z jej członków stworzył ankietę, której pytanie było następujące: „Czy krzyż w Sejmie powinien pozostać?” 

W momencie pisania artykułu twierdząco odpowiedziało 289 osób, z kolei 108 zaznaczyło opcję „nie ma znaczenia”, a przeciwko pozostaniu krzyża w Sejmie opowiedziała się mniejszość w postaci 54 osób.


Przykrym jest fakt, że spośród 54 osób chcących usunięcia krzyża z sejmu znajduje się obecny rzecznik partii KORWiN, czyli jednej z głównych partii Konfederacji, Karol Wilkosz.

 

Krótka historia krzyża w sejmie

Krzyż ten podczas Mszy Świętej w intencji Ojczyzny 19 października 1997 roku leżał na grobie księdza Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu. Po mszy jego matka przekazała krzyż parlamentarzystom.

W nocy z 19 na 20 października 1997 roku posłowie Akcji Wyborczej Solidarność (AWS) i Unii Wolności (UW) podpisali umowę koalicyjną. Nocą, po zakończeniu posiedzenia klubu AWS, Tomasz Wójcik przy pomocy posła Piotra Krutula samowolnie powiesili krzyż na ścianie Sali Posiedzeń Sejmu. Poseł Wójcik wieszając krucyfiks użył jako drabiny fotela marszałkowskiego.

Od tamtego momentu przeciwko obecności krzyża w Sejmie protestują środowiska lewicowe oraz liberalne.

 

Karol Wilkosz reprezentuje też bardzo liberalne podejście w kwestii przyjmowania przez Polskę imigrantów. Polecamy jego debatę na ten temat:

Komentarze