Ponad 100 działaczy Kukiz'15 przechodzi do Konfederacji!

W poniedziałek, 1 kwietnia około 100 działaczy oraz sympatyków, pod przewodnictwem Sebastiana Dziębowskiego, przeszło z ruchu Kukiz’15 do Konfederacji: Korwin Braun Liroy Narodowcy. Były to struktury ruchu K’15 w trzech Śląskich miastach: Bytom, Gliwice oraz Zabrze.

Struktury śląskie Kukiz'15 dołączają do Konfederacji!

Struktury Kukiz’15 dołączają do naszej Konfederacji!Jedyny radny Kukiz’15 w mieście powyżej 100 tys. mieszkańców, Sebastian Dziębowski, zasila nasze szeregi.Witamy cały okręg 29 (Gliwice, Bytom, Zabrze) na pokładzie Konfederacji!

Opublikowany przez Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy Poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Dziś podczas konferencji prasowej w sejmie, przewodniczący koła poselskiego Konfederacji, Jacek Wilk ogłosił, iż do struktur Konfederacji dołączają byłe struktury ruchu Kukiz’15 obejmujące trzy Śląskie miasta.

W sobotę doszło do rozwiązania tamtejszych kół Kukiz’15 i podjęto decyzję, że zasilą (one) Konfederację (…) To jest etap, bo będą też kolejne przyłączenia.

Mówił przewodniczący koła Konfederacji w sejmie. Obecny na konferencji prasowej Sebastian Dziębowski, stwierdził iż odejście z ruchu K’15 jest dla niego ciężką decyzją.

Każdy z nas wierzył, że zbudujemy wielką Polskę, że ta oddolność, transparentność będzie czymś ważnym. Niestety okazało się, że te wszystkie rzeczy, o których mówię, zostały utracone, zostały zniszczone przez wiele różnych rzeczy. Ostatnią taką rzeczą była lista do europarlamentu, na którą się nie zgadzaliśmy. Rozmawialiśmy, pisaliśmy oświadczenia w tej sprawie. Niestety posłowie i lider grupy zaakceptował pewną kandydatkę, która jest dla nas bardzo kontrowersyjna.

Mówił wiceprzewodniczący rady miasta Zabrze, lider byłych struktur K’15 na Śląsku.

Jan Jarmuła

Czytaj Wcześniejszy

VI Pielgrzymka środowiska narodowego na Jasną Górę [RELACJA]

Czytaj Następny

Znamy wszystkie "jedynki" Konfederacji w wyborach do Europarlamentu

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *