Ponad 100 działaczy Kukiz'15 przechodzi do Konfederacji! | Narodowcy.net

Ponad 100 działaczy Kukiz’15 przechodzi do Konfederacji!

W poniedziałek, 1 kwietnia około 100 działaczy oraz sympatyków, pod przewodnictwem Sebastiana Dziębowskiego, przeszło z ruchu Kukiz’15 do Konfederacji: Korwin Braun Liroy Narodowcy. Były to struktury ruchu K’15 w trzech Śląskich miastach: Bytom, Gliwice oraz Zabrze.

Struktury śląskie Kukiz'15 dołączają do Konfederacji!

Struktury Kukiz’15 dołączają do naszej Konfederacji!Jedyny radny Kukiz’15 w mieście powyżej 100 tys. mieszkańców, Sebastian Dziębowski, zasila nasze szeregi.Witamy cały okręg 29 (Gliwice, Bytom, Zabrze) na pokładzie Konfederacji!

Opublikowany przez Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy Poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Dziś podczas konferencji prasowej w sejmie, przewodniczący koła poselskiego Konfederacji, Jacek Wilk ogłosił, iż do struktur Konfederacji dołączają byłe struktury ruchu Kukiz’15 obejmujące trzy Śląskie miasta.

W sobotę doszło do rozwiązania tamtejszych kół Kukiz’15 i podjęto decyzję, że zasilą (one) Konfederację (…) To jest etap, bo będą też kolejne przyłączenia.

Mówił przewodniczący koła Konfederacji w sejmie. Obecny na konferencji prasowej Sebastian Dziębowski, stwierdził iż odejście z ruchu K’15 jest dla niego ciężką decyzją.

Każdy z nas wierzył, że zbudujemy wielką Polskę, że ta oddolność, transparentność będzie czymś ważnym. Niestety okazało się, że te wszystkie rzeczy, o których mówię, zostały utracone, zostały zniszczone przez wiele różnych rzeczy. Ostatnią taką rzeczą była lista do europarlamentu, na którą się nie zgadzaliśmy. Rozmawialiśmy, pisaliśmy oświadczenia w tej sprawie. Niestety posłowie i lider grupy zaakceptował pewną kandydatkę, która jest dla nas bardzo kontrowersyjna.

Mówił wiceprzewodniczący rady miasta Zabrze, lider byłych struktur K’15 na Śląsku.

Komentarze