VI Pielgrzymka środowiska narodowego na Jasną Górę [RELACJA] | Narodowcy.net

VI Pielgrzymka środowiska narodowego na Jasną Górę [RELACJA]

W sobotę 30 marca, odbyła się VI pielgrzymka środowiska narodowego na Jasną Górę. Pielgrzymka to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu każdego narodowca, z powodu możliwości duchowego umocnienia się w swojej pracy na rzecz narodu. Na tegorocznej pielgrzymce upamiętniono także, Błogosławioną Piątkę z Poznania.

Uroczystości na jasnej górze rozpoczęły się apelem środowiska narodowego u stóp klasztoru jasnogórskiego pod wezwaniem Ojców Paulinów. Przed samym apelem odbyła się konferencja prasowa z uczestnictwem zarządu Młodzieży Wszechpolskiej, w tym z prezesem Ziemowitem Przebitkowskim. Apel rozpoczęto o godzinie 16.15 od Hymnu młodych, po którym przemówił Prezes Młodzieży Wszechpolskiej:

Jezus Chrystus powiedział: Nie chowajcie światła pod korcem. Nie chowajcie światła pod korcem! Światło razi w oczy demoliberalne tak zwane elity. Światło pokazuje brzydotę, niedoskonałości, zdemoralizowanie. Oskarżają nas, katolików, Kościół katolicki, dlatego, że jest ich wyrzutem sumienia. (…) Koleżanki i koledzy, przez zwycięstwo w sobie do zwycięstwa w narodzie! To od nas musi rozpocząć się kreowanie człowieka nowoczesnego. W chwili obecnej rozgrywa się batalia jak człowiek nowoczesny będzie wyglądał. (…) Demoliberałowie chcieliby, żeby był czczym i pustym produktem konsumpcjonizmu. My w człowieku widzimy coś więcej. My w człowieku widzimy odbicie Boga (…). Nie możemy pozwolić sobie na odpuszczenie choćby dwóch palców Ziemi, którą mamy jako narodowcy, jako katolicy. Każdy ze środowiska narodowego jest predestynowany do tego, żeby być liderem. (…)

Po przemówieniu, za Prezesem Młodzieży Wszechpolskiej uczestnicy wznieśli okrzyki takie jak “Wielka Polska Katolicka” czy “Bóg, Honor i Ojczyzna. Następnie uczestnicy, w szyku przemieścili się do Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej, w której o godzinie 16.45 odbyła się Msza Święta, odprawiana przez ks. Henryka Grządko, z Gorzowa Wielkopolskiego.

Jest napaść cywilizacyjna na Polskę. Pod znakiem tęczowej flagi próbuje się okraść nas z wartości wewnętrznych, takich jak prawda, miłość, życie ludzkie, rodzina oparta na małżeństwie, moralność oparta na Ewangelii i Dekalogu. W zamian proponuje się nie wiadomo co. W imię czego? Ano, że można czynić zło. (…) Tolerancja nie jest najwyższą wartością. Ona oznacza to, że szanujemy każdego człowieka, ale nie ma zgody na zło. My nie możemy pozwolić na zło ani w nas, ani wokół nas. (…) To jest zadanie dla środowisk narodowych – mamy być tym miejscem, które broni wartości, które pomaga zwłaszcza naszym rodzinom, młodzieży, dzieciom, obronić wartości. (…)

Mówił podczas homilii do zgromadzonych uczestników mszy świętej.

Po błogosławieństwie, działacze środowiska narodowego przenieśli się na aulę im. Ojca Kordeckiego, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Wprowadzono sztandar Młodzieży Wszechpolskiej, oraz odśpiewano “Hymn Młodych”. Potem rozpoczęły się przemówienia, między innymi Prezesa MW Ziemowita Przebitkowskiego, Kai Godek z Fundacji Życie i Rodzina, księdza prałata dr. Romana Kneblewskiego czy Prezesa Fundacji Ordo-iuris Jerzego Kwaśniewskiego. Pomiędzy przemówieniami zaprzysiężono kandydatów na członków Młodzieży Wszechpolskiej. Przy wejściu do auli, zostało rozstawione także stoisko, na którym były do kupienia między innymi kubki z motywem narodowym, czy czasopismo MW “Wszechpolak”

Wieczorem odbył się przemarsz z pochodniami na błonia klasztorne, oraz oprawa na cześć “Piątki z Poznania” i zakończenie pielgrzymki.

Komentarze