Uczniowie mieli pisać listy z prośbą o umorzenie spraw kobiet zakłócających Marsz Niepodległości – akcja Amnesty International

Amnesty International to organizacja, której głównym zadaniem jest obrona praw człowieka. Realnie jednak ich działalność ogranicza się do walki o prawa homoseksualistów, wolny dostęp do aborcji i akcję proimigranckie.

O Amnesty International zrobiło się głośno, gdy zignorowali dramat rodziców Alfiego Evansa – chłopca, którego lekarze wbrew woli rodziców chcieli odłączyć od aparatury. W tym czasie woleli zająć się organizowaniem Marszu Równości. WIĘCEJ 

Aktualnie w polskich szkołach prowadzą akcję pisania listów, w których znajduje się prośba o uniewinnienie kobiet blokujących Marsz Niepodległości, nazywając je bohaterkami i „14 kobietami przeciwko faszyzmowi”. W treści listu znajduje się także prośba o ukaranie osób, które chciały przeszkodzić w blokadzie.

Zachęcano również uczniów do pisania listów nawołujących do uwolnienia aktywistów LGBT. Wszystko to w ramach Maratonu Pisania Listów Amnesty International, który co roku odbywa się w kilkuset polskich szkołach.

Jeden z uczniów szkoły, w której odbywały się tego typu zajęcia powiadomił nas o sprawie i wysłał pełną treść listu AI, którą za jego zgodą publikujemy. Listy skierowane są do Ministra Sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry. Uczeń przekazał nam również, że organizatorzy akcji nazywali uczestników Marszu Niepodległości faszystami.


 
 
 
 

Redakcja

Czytaj Wcześniejszy

[WIDEO] Tysiące białych Belgów protestuje przeciwko proimigracyjnemu paktowi ONZ

Czytaj Następny

Rafał Gaweł skazany na 2 lata więzienia. Wyrok jest prawomocny

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *