Rafał Gaweł skazany na 2 lata więzienia. Wyrok jest prawomocny

Szef Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Rafał Gaweł został skazany na 2 lata więzienia za oszustwa i fałszerstwa.

W pierwszej instancji zdecydowano się na 4 lata więzienia dla Rafała Gawła, szefa Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Prokuratura badała wątki prowadzonej przez Gawła działalności gospodarczej. Sprawa dotyczyła oszustw na szkodę banku (kwota zarzucanego wyłudzenia to 240 tys. zł), a w pięciu innych – o oszustwa na szkodę prywatnych przedsiębiorców, którzy mieli nie dostać zapłaty za dostarczone dla oskarżonego towary. Dwa kolejne zarzuty dotyczyły udaremnienia egzekucji wierzytelności. W sumie chodzi o kwoty rzędu 700 tys. zł.

Wśród zarzutów było również kilka związanych z działalnością na szkodę różnych podmiotów – firm i fundacji. Niektóre związane były z działalnością stowarzyszenia prowadzącego Teatr TrzyRzecze.

Dziś sąd apelacyjny obniżył wyrok I instancji do 2 lat więzienia. Jak podaje źródło, wyrok jest prawomocny.

Źródło: polskie radio.pl, poranny.pl

fot. A. Zgiet

Redakcja

Czytaj Wcześniejszy

Uczniowie mieli pisać listy z prośbą o umorzenie spraw kobiet zakłócających Marsz Niepodległości – akcja Amnesty International

Czytaj Następny

Wilno: obchody setnej rocznicy wyzwolenia miasta

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *