Ulicami Szczecina przeszedł Marsz dla Życia! | Narodowcy.net

Ulicami Szczecina przeszedł Marsz dla Życia!

W minioną niedzielę ulicami Szczecina przeszedł kolejny Marsz dla Życia. Manifestacja została zorganizowana uż po raz siedemnasty i jak co roku zgromadziła tysiące uczestników.

Szczeciński Marsz dla Życia rok rocznie organizowany jest przez fundację Bractwo Małych Stópek. Od wielu lat wydarzenie to nosi miano największej manifestacji w obronie życia w Polsce. Tegoroczny Marsz przeszedł pod hasłem “Miłość większa niż…”.

Marsz rozpoczął się o godzinie 15:00 na Jasnych Błoniach im. św. Jana Pawła II, gdzie zgromadzeni uczestnicy wspólnie modlili się koronką do Bożego Miłosierdzia. Modlitwie przewodniczył ks. abp Andrzej Dzięga, który obecnie pełni funkcję metropolity szczecińsko-kamieńskiego. Następnie marsz wyruszył w kierunku Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła. Marsz zakończył się wspólną Eucharystią podczas której uczestnicy mieli możliwość złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji dziecka poczętego.

Główny organizator Marszu – ks. Tomasz Kancelarczyk w wywiadzie udzielonym PAP podkreślał, że podstawowe przesłanie manifestacji od lat jest niezmienne. Jest nim wyraz poparcia dla ochrony życia poczętego. Hasło tegorocznego Marszu – “Miłość większa niż…” miało zaakcentować fakt, że to właśnie miłość do nienarodzonego dziecka jest tym uczuciem, które położone na szali przeważa wszystkie inne argumenty, które kierują w stronę wyboru aborcji.

Według szczecińskiej policji tegoroczny pochód zgromadził ponad 18 tys. uczestników. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych zakłóceń w trakcie Marszu.

 

źródło: radiomaryja.pl, tvp.info

Komentarze