Ulicami Szczecina przeszedł Marsz dla Życia!

W minioną niedzielę ulicami Szczecina przeszedł kolejny Marsz dla Życia. Manifestacja została zorganizowana uż po raz siedemnasty i jak co roku zgromadziła tysiące uczestników.

Szczeciński Marsz dla Życia rok rocznie organizowany jest przez fundację Bractwo Małych Stópek. Od wielu lat wydarzenie to nosi miano największej manifestacji w obronie życia w Polsce. Tegoroczny Marsz przeszedł pod hasłem „Miłość większa niż…”.

Marsz rozpoczął się o godzinie 15:00 na Jasnych Błoniach im. św. Jana Pawła II, gdzie zgromadzeni uczestnicy wspólnie modlili się koronką do Bożego Miłosierdzia. Modlitwie przewodniczył ks. abp Andrzej Dzięga, który obecnie pełni funkcję metropolity szczecińsko-kamieńskiego. Następnie marsz wyruszył w kierunku Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła. Marsz zakończył się wspólną Eucharystią podczas której uczestnicy mieli możliwość złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji dziecka poczętego.

Główny organizator Marszu – ks. Tomasz Kancelarczyk w wywiadzie udzielonym PAP podkreślał, że podstawowe przesłanie manifestacji od lat jest niezmienne. Jest nim wyraz poparcia dla ochrony życia poczętego. Hasło tegorocznego Marszu – „Miłość większa niż…” miało zaakcentować fakt, że to właśnie miłość do nienarodzonego dziecka jest tym uczuciem, które położone na szali przeważa wszystkie inne argumenty, które kierują w stronę wyboru aborcji.

Według szczecińskiej policji tegoroczny pochód zgromadził ponad 18 tys. uczestników. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych zakłóceń w trakcie Marszu.


 
źródło: radiomaryja.pl, tvp.info

Redakcja

Czytaj Wcześniejszy

Wszechpolacy domagają się nagrody od policji

Czytaj Następny

Prezydent Warszawy grozi, że rozwiąże Marsz Suwerenności

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *