Włoski polityk usuwa unijne flagi - "Europa nas opuściła" [+WIDEO] | Narodowcy.net

Włoski polityk usuwa unijne flagi – “Europa nas opuściła” [+WIDEO]

Przez bierność i nieporadność Unii Europejskiej wobec tragedii epidemiologicznej, która ma miejsce we Włoszech rosną nastroje eurosceptyczne. Jeden z włoskich polityków pokazał to w dosadny sposób.

Koronawirus zachwiał europejską wspólnotą i ukazał jej słabe strony. Widać teraz jak na dłoni, że w obliczu zagrożenia nie ma europejskiej solidarności. Granice państw zostały zamknięte, co udowodniło, że ostatecznie tylko państwo jest w stanie prowadzić skuteczną politykę w czasie zagrożenia.

Tragicznym przykładem tego są Włochy, gdzie dziennie giną setki osób, a Unia nie pomogła naprawić tego stanu rzeczy.

Włoski premier, Giuseppe Conte, prosił struktury unijne o  wykorzystanie do walki ze skutkami epidemii funduszu stabilizacyjnego, utworzonego w minionej dekadzie w związku z kryzysem ekonomicznym. Premier Włoch dążył również do umożliwienia emitowania przez strefę euro wspólnych „koronaobligacji”. Jego apelom sprzeciwiają się inne kraje UE, głównie Niemcy, a sami Włosi mają poczucie, że Unia Europejska ich odrzuciła.

Włoski polityk Gianni Berrino z narodowo-konserwatywnej partii Fratelli d’Italia (Bracia Włosi), który jest też asesorem turystyki w Ligurii wykonał  gest, który odbił się mocnym echem w internecie. Ściągnął on unijną flagę i napisał, że przywróci ja dopiero, gdy Unia przywróci Włochy na ich miejsce w Europie.

Komentarze