Młodzież Wszechpolska z Pomorza propaguje krwiodawstwo podczas pandemii koronawirusa | Narodowcy.net

Młodzież Wszechpolska z Pomorza przypomina o oddawaniu krwi podczas pandemii koronawirusa

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej z województwa pomorskiego oddają krew i zachęcają do tego innych. Młodzi narodowcy zwracają uwagę, że podczas pandemii brakuje jej w lokalnych oddziałach krwiodawstwa.

Wszechpolacy zwracają uwagę, że, pandemia koronawirusa nie zmniejsza zapotrzebowania na krew. W tym trudnym dla wszystkich okresie potrzebni są nowi dawcy. Jednak rosnąca liczba osób zarażonych zniechęca do czynu. Mimo to młodzi narodowcy zachęcają do przełamania strachu, aby pomóc rodakom potrzebującym krwi w tej sytuacji.

Według danych przedstawionych na stronie Okręgu Pomorskiego Młodzieży Wszechpolskiej 24 kwietnia w oddziałach terenowych podlegających gdańskiemu Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w Wejherowie, Tczewie, Starogardzie Gdańskim, Kwidzynie, Kościerzynie, Kartuzach i Gdyni pilnie potrzeba krwi wszystkich grup Rh- (0 Rh-, A Rh-, B Rh-, AB Rh-) oraz A Rh+. Z kolei w oddziałach w Lęborku i Chojnicach, które podlegają pod RCKiK w Lęborku, w średniej ilości występuje krew z grupy O Rh-. Pozostałe grupy są w wystarczającej ilości, ale umożliwiające jej dalsze pobieranie.

Trzeba pamiętać, że w całej Polsce jest zapotrzebowanie na wszystkie grupy krwi!

Brakuje przede wszystkim grupy O Rh-, którą posiada 6% Polaków. Potrzebna jest również grupa O Rh+, którą posiada 31% obywateli.

źródło: facebook.com/mwpomorskie

Komentarze