Zaginął radny Głogowa. Posiadał niewygodne dla urzędników informacje

Paweł Chruszcz, jeden z aktywniejszych radnych Głogowa jest bardzo zaangażowany w sprawy społeczne. Interweniował m. in. w sprawie znęcania się nad przedszkolakami w jednym z głogowskich przedszkoli. Doprowadził również do ujawnienia trującego poziomu arsenu w powietrzu. Zaginął w środę wieczorem.

Potwierdzam, prowadzimy akcję poszukiwawczą. Rozpoczęła się w środę przed północą, ale po ok. godzinie została przerwana ze względu na warunki. Wznowiono ją w czwartek rano.

– mówił w rozmowie z Fakt24 kpt. Mirosław Durka z PSP Głogów. Zapewnił również, że strażacy czynnie wspierają w tych działaniach policję.

Paweł Chruszcz miał trafić na trop afery, w która zamieszani są miejscy urzędnicy. Jedno z prywatnych przedszkoli dostało dużą dotację na działalność, a wykup budynku warty 900 tys. zł rozłożono w ratach na 5 lat. W papierach znalazło się wiele nieprawidłowości. Paweł Chruszcz miał się spotkać w tej sprawie z agentem CBA, jednak nie dotarł na spotkanie.

Radny Głogowa jakiś czas temu skasował swój profil na Facebooku. Angażował się w wiele spraw ważnych dla mieszkańców. Do Głogowa została wysłana specjalna jednostka policji z Wrocławia.

EDIT
Zakończono poszukiwania Pawła Chruszcza. Głogowskie media donoszą, że znaleziono ciało poszukiwanego w lesie w gminie Pęcław. Miał 42 lata. O śmierci poinformował również Starosta Powiatowy na facebook’owym profilu:

Koniec poszukiwań Pawła 😞Wielki smutek…

Opublikowany przez Jarosław Dudkowiak Czwartek, 31 maja 2018

źródło: fakt.pl, Facebook, glogow.naszemiasto.pl

Michał Karpiński

Czytaj Wcześniejszy

Rozmowy biskupa Nottingham z Watykanem w sprawie beatyfikacji G. K. Chestertona

Czytaj Następny

Łukasz Jabłoński: „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” – recenzja filmu

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *