Rozmowy biskupa Nottingham z Watykanem w sprawie beatyfikacji G. K. Chestertona | Narodowcy.net

Rozmowy biskupa Nottingham z Watykanem w sprawie beatyfikacji G. K. Chestertona

Jak donosi Catholic Herald, do lata tego roku powinny być gotowe wszystkie dokumenty i dowody potrzebne do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjne G. K. Chestertona. Biskup Notthingam będzie rozmawiał na ten temat z Watykanem.

Badanie sprawy angielskiego pisarza trwa od 2013 roku. Wtedy ks. Udris na prośbę biskupa Petera Doyle’a zaczął kompletować informacje na temat Chestertona. Przeprowadzał rozmowy z pisarzami, historykami, badał dorobek pisarza oraz pozostawał w kontaktach ze wszystkimi znającymi Gilberta Keitha.

W rozmowie z Catholic Herald, ks. Udris powiedział, że do lata powinno być wszystko gotowe do wszczęcia rozmów na temat beatyfikacja angielskiego pisarza. Zaznaczył, że Chesterton może być wielkim wzorem dla Kościoła i wiernych. Rozwój procesu będzie zależny od Episkopatu Anglii i Walii oraz Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Gilbert Keith Chesterton żył w latach 1874-1936. Większość życia był agnostykiem. Na katolicyzm nawrócił się w roku 1922. Wtedy też stał się zaciekłym obrońcą wiary katolickiej.

źródło: rp.pl, Catholic Herald

Komentarze