Zdewastował pomnik papieża, wczoraj organizował wiec LGBT w Starogardzie Gdańskim [Nasz News] | Narodowcy.net

Zdewastował pomnik papieża, wczoraj organizował wiec LGBT w Starogardzie Gdańskim [WIDEO]

Dariusz Czerski to były kandydat Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Starogard Gdański i uczestnik licznych protestów antyrządowych. Złą sławę uzyskał jednak, gdy zniszczył czerwoną farbą pomnik Jana Pawła II, a następnie podczas Parady Równości w Gdańsku niósł waginę ustylizowaną na monstrancję. 


Pan Czerski jest stałym bywalcem wszelkich manifestacji antykościelnych i antyrządowych na pomorzu. Pod koniec 2018 roku oblał czerwoną farbą pomnik Papieża Jana Pawła II po czym został zatrzymany przez policję. Nie zmienił on jednak swoich poglądów ani prowokacyjnych metod ich wyrażania, bo niecałe pół roku później uczestniczył w głośnym skandalu podczas Parady Równości w Gdańsku, gdy niósł waginę na kiju, która swoim kształtem i otoczką miała przypominać najświętszy sakrament niesiony podczas procesji.

Więcej o zdewastowaniu pomnika Jana Pawła II

Czy ten chory z nienawiści do Kościoła człowiek obecnie odsiaduje jakiś wyrok? Nie, a nawet organizuje kolejne wiece pod hasłami sprzeciwu wobec agresji i nienawiści

25 lipca Dariusz Czerski był nawet organizatorem wiecu ,,Solidarnie z Białymstokiem”, który miał być odpowiedzią na liczny sprzeciw mieszkańców Białegostoku na marsz środowisk LGBT. Jednym z haseł manifestacji było ,,strefa wolna od nienawiści”. Jak to w przypadku środowiska Parad Równości bywa na wiecu nie zebrali się jedynie mieszkańcy miasta, w którym pikieta się odbywała, a również m.in. działacze stowarzyszeń “Tolerado” i “DiversityPL” z Gdańska i Elbląga. Mimo to uczestników tęczowego zgromadzenia było kilkanaście.

 

Opublikowany przez Tolerado Czwartek, 25 lipca 2019

Komentarze