Zmarła Teresa Majchrzak - działaczka antykomunistyczna, matka najmłodszej ofiary stanu wojennego w Poznaniu

W sobotę 20 marca 2021 roku w Poznaniu na COVID zmarła Teresa Majchrzak - matka Piotra Majchrzaka, najmłodszej ofiary stanu wojennego w Poznaniu.

Życie Pani Teresy było walką z komunizmem, następnie z niesprawiedliwością i brakiem zadośćuczynienia za krzywdy, jakie poniosła jej rodzina. Jej syn Piotr, za wpięty w kurtkę „opornik” został zakatowany na śmierć przez funkcjonariuszy ZOMO w maju 1982 roku. Rodzice zamordowanego wybaczyli jego oprawcom, jednak nie doczekali się sprawiedliwości - Mieczysław Moder, Robert Gajda, Wojciech Przybyła i Paweł Rutkiewicz nigdy nie zostali ukarani.

Teresa Majchrzak to niezwykła postać. Mimo tragedii, jaką przeżyła, nie poddała się i działała dalej w Solidarności Walczącej. W mieszkaniu państwa Majchrzaków kilkukrotnie przebywał ukrywający się Kornel Morawiecki, przyjeżdżała w odwiedziny Anna Walentynowicz, Marianna Popiełuszko, Krystyna Barchańska czy Barbara Sadowska.

Ta wspaniała kobieta całe życie służyła innym ludziom, była prezesem Wielkopolskiego Związku Solidarności Polskich Kombatantów, oraz członkiem Stowarzyszenia Poszkodowanych przez III Rzeszę. Później natomiast poświęciła się najmłodszym, pełniąc rolę dyrektora przedszkola, w którym założyła pierwszy w Poznaniu oddział specjalny dla niepełnosprawnych dzieci, którym okazywała ogrom ciepła i miłości.

CZYTAJ TAKŻE: „Boli nas i oburza, że wyzwolona z pęt komunizmu Ojczyzna – jest niszczona” - apel kobiet Solidarności Walczącej

Pani Teresa to niewątpliwie bohaterka i wspaniały przykład niezłomnej Polki, matki i pedagoga. Niech jej przykład posłuży za wzór przyszłym pokoleniom. A podsumowaniem niech będą słowa Premiera Mateusza Morawieckiego, który pożegnał Teresę Majchrzak na swoim profilu na Facebooku słowami:

„Miejmy w pamięci zarówno tych, którzy zginęli w walce o naszą wspólną wolność, jak i ich bliskich, na próżno domagających się sprawiedliwości. Niech spoczywa w pokoju”.

ZOBACZ: Polonia w Wielkiej Brytanii upamiętniła ofiary stanu wojennego. Przypomniano tragiczną historię Emila Barchańskiego

Narodowcy.net

Redakcja

Czytaj Wcześniejszy

Zbiórka na polskie wydanie książki o zabójstwie Sergio Ramelliego

Czytaj Następny

„Polska Przyszłości”. Ukazał się nowy numer „Polityki Narodowej”

Komentarze

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *