Dziesiątki tysięcy Polaków w Warszawie przeciwko ustawie 447!

Ulicami Warszawy idzie wielki marsz przeciwko roszczeniom żydowskim pod postacią ustawy 447. Uczestnicy zgromadzili się pod siedzibą Prezesa Rady Ministrów, gdzie odbyły się przemówienia m.in. prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza, historyka Leszka Żebrowskiego, Tomasza Kalinowskiego czy Witolda Tumanowicza.

“Nie Dla Roszczeń” to kampania społeczno-informacyjna prowadzona przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości”przeciwko amerykańskiej “ustawie 447” dotyczącej zwrotu pożydowskiego mienia bezspadkowego. Sobotni Marsz jest częścią tej kampanii.

“Ustawa 447” (S.447 – Justice for Uncompensated Survivors Today/JUST Act – „sprawiedliwość dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono”) to amerykańska ustawa, która dotyczy restytucji mienia ofiar Holocaustu. W maju 2018 roku została podpisana przez prezydenta USA, Donalda Trumpa. Jest konsekwencją Deklaracji Terezińskiej, sygnowanej przez 46 państw, w tym Polskę, w czerwcu 2009 roku.

Nic nie jest tak ważne, jak głos polskich obywateli. Ponieważ nie możemy być pewni, że Prawo i Sprawiedliwość w nowym sejmie tejże ustawy, na przykład, nie wykastruje, tak samo jak zrobili z ustawą o IPN. Dlatego jedyną gwarancją dla tego, aby ta ustawa była obowiązująca, jest to, by w przyszłym sejmie, PiS nie miał większości bezwzględnej, bo inaczej przez cztery kolejne lata, nie będą was słuchać

-mówił Witold Tumanowicz o ustawie przeciwko roszczeniom, pod kancelarią premiera.
Całe wydarzenie można śledzić na żywo na kanale Mediów Narodowych.

Źródła: Nczas, Media Narodowe

Jan Jarmuła

Czytaj Wcześniejszy

Młodzież Wszechpolska zapowiada pozwy za "tęczowe Matki Boskie" – "Wszystkich was zatrzymamy"

Czytaj Następny

Setki Bydgoszczan sprzeciwiło się Paradzie Równości – Kontry narodowców i kibiców oraz Marsz Normalności

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *