15 sierpnia w Warszawie odbędzie się "V Marsz Zwycięstwa Rzeczpospolitej" | Narodowcy.net

15 sierpnia w Warszawie odbędzie się “V Marsz Zwycięstwa Rzeczpospolitej”

W dzień kolejnej rocznicy zwycięstwa Wojska Polskiego nad komunistami w 1920 roku nazwanego potem ,,Cudem nad Wisłą” Młodzież Wszechpolska już po raz piąty organizuje Marsz Zwycięstwa Rzeczpospolitej. Celem jest uczczenie triumfu nad bolszewikami oraz przypomnienie, że odnosiliśmy triumfy i nie musimy jedynie świętować porażek co mamy jako naród w zwyczaju.

Marsz wyrusza spod Muzeum Wojska Polskiego, 15 sierpnia o 15:00, a zaproszeni są na niego wszyscy patrioci, jak zaznaczają organizatorzy ,,niezależnie z jakiej opcji politycznej”.

Zeszłoroczny marsz rozpoczął się od słów rzecznika prasowego Młodzieży Wszechpolskiej – Mateusza Marzocha:

 “15 sierpnia Wojsko Polskie walczyło przeciwko komunistom, przeciwko czerwonej zarazie, która szła na Europę i polskiemu narodowi, polskiemu wojsku udało się, po tak wielu latach w niewoli, pokonać Armię Czerwoną”.

Marsz podczas zeszłorocznych edycji spotykał się z próbą blokad ze strony “Obywateli RP” oraz innych lewicowych aktywistów. Blokady były jednak niewielkie w stosunku do liczby maszerujących i zostawały omijane, lub “rozmontowywane przez policję”. Blokujący krzyczeli ,,No Passaran”, maszerujący narodowcy odpowiadali z kolei okrzykami: ,,No Passaran  – Krzyczeli komuniści, No Passaran – a jednak my przeszliśmy”.

Były to jednak krótkie epizody, a większej części marszu towarzyszyły okrzyki takie jak m.in. ,,Bóg, honor, Ojczyzna”, ,,Lance do boju, szable w dłoń, Bolszewika goń, goń, goń”.

Komentarze