Akcja #MuremZaJędraszewskim w obliczu nagonki na arcybiskupa | Narodowcy.net

Akcja #MuremZaJędraszewskim w obliczu nagonki na arcybiskupa

Od kilku dni trwa atak ze strony środowisk liberalno- lewicowych na arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, z powodu wygłoszonej przez niego homilii. Oskarża się go o “mowę nienawiści”. W internecie rozpoczęto akcję ‘Murem za Jędraszewskim’ w obronie metropolity krakowskiego.

W dniu obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego abp Jędraszewski wygłosił kazanie w bazylice mariackiej w Krakowie. Padły tam bardzo ważne słowa, które stały się powodem ataków na metropolitę.

Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha – neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa- mówił podczas kazania

Również na stronie internetowej Tygodnika Powszechnego, który warto zaznaczyć,  swoją siedzibę ma w krakowskiej kurii, pojawił się wpis wymierzony w arcybiskupa. 

Postawę Piotra Sikory natychmiast skrytykowali internauci. Również ks. Tadeusz Isakowicz- Zaleski zamieścił swój komenatrz.

Czy w tej sytuacji "niezłomny" Tygodnik Powszechny będzie miał wreszcie odwagę wyprowadzić się z kurii archidiecezji…

Opublikowany przez Tadeusz Isakowicz-Zaleski Piątek, 2 sierpnia 2019

 

W obronie metropolity powstała akcja #MuremzaJędraszewskim. Szczególnie do zaangażowania się w nią zachęca Młodzież Wszechpolska. Wielu młodych ludzi oraz katolików umieszcza swoje zdjęcia z hasztagiem w geście poparcia dla arcybiskupa, który jest przykładem bezkompromisowego mówienia o prawdzie.

Zachęcamy do podsyłania zdjęć wyrażających poparcie dla arcybiskupa Jędraszewskiego❗️Okażmy solidarność❗️#MuremZaJedraszewskim

Opublikowany przez Młodzież Wszechpolska Niedziela, 4 sierpnia 2019

 

Powstała również strona na Facebooku:  Wspieramy arcybiskupa Jędraszewskiego

Źródła: pch24.pl   Facebook   Twitter

Komentarze