Kraków wspiera abp. Jędraszewskiego. Wierni zebrali się pod oknem papieskim | Narodowcy.net

Kraków wspiera abp. Jędraszewskiego. Wierni zebrali się pod oknem papieskim

Po licznych atakach na abp. Jędraszewskiego, 5 tysięcy wiernych zebrało się pod oknem papieskim na Franciszkańskiej w Krakowie, by okazać swoje wsparcie.

Dariusz Walusiak, jeden z organizatorów modlitewnej akcji, tak zwracał się do kapłanów:

– Z tego miejsca wołamy do polskich księży nie bójcie się głosić prawdy zgodnie z Ewangelią, mówcie głośno o tym, co dzisiaj zagraża naszym dzieciom, rodzinom, Kościołowi, a przez to Polsce i jej chrześcijańskim wartościom!

Wierni zwrócili się też do biskupów. Mówili, że oczekują od nich konkretnych działań – „natychmiastowego wypowiedzenia genderowej konwencji stambulskiej, szybkiego, jeszcze w tej kadencji przyjęcia ustawy o zakazie szkodliwej edukacji seksualnej,  uchwalenia prawa zakazującego promowania dewiacji na polskich ulicach oraz bezwzględnego ścigania i karania tych, którzy bezczeszczą polskie świętości”.

Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, tak mówił o obecnej sytuacji:

– Widać wyraźnie, że rewolucja antychrześcijańska wchodzi w nową, agresywną fazę. Był czas, kiedy katolików się ośmieszało, podważało się podstawy naszej Wiary. Dziś narasta antykatolicka agresja – w wymiarze symbolicznym, w postaci bluźnierstw – ale również leje się krew. Mamy w pamięci ostatnie przerażające ataki na kapłanów.

Zgromadzenie miało charakter religijny – wierni modlili się i śpiewali pieśni. Według szacunków pod papieskim oknem zebrało się od 3 do 5 tysięcy osób.

Źródło: pch24.pl

Zdjęcie: TVP Kraków

Komentarze