Człowiek Donalda Tuska szefem sztabu Szymona Hołowni | Narodowcy.net

Człowiek Donalda Tuska szefem sztabu Szymona Hołowni

Jacek Cichocki, zanim objął stanowisko szefa sztabu w kampanii Hołowni, zasiadał na stanowiskach w obu rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz.

Jacek Cichocki to zaufany człowiek Donalda Tuska. Zasiadał w obu jego rządach pełniąc kolejno funkcję: sekretarza stanu, sekretarza Kolegium ds. Służb Specjalnych przy Radzie Ministrów, ministra spraw wewnętrznych, ministra-członka Rady Ministrów, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów oraz przewodniczącego Zespołu do spraw Programowania Prac Rządu. Cztery ostatnie stanowiska piastował również w rządzie Ewy Kopacz. Po przegranych przez Platformę Obywatelską wyborach parlamentarnych w 2015 roku został zatrudniony jako koordynator projektu e-government Digital Economy Lab na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcę, żeby szefem mojego sztabu wyborczego był Jacek Cichocki, człowiek, któremu ufam, znakomity państwowiec. Człowiek, który oddycha Polską i jej głęboko służy – tak uzasadnia tę decyzję Szymon Hołownia.

Mówi się wprost, że Donald Tusk włączył się w ten sposób w kampanię Szymona Hołowni. Często daje się to słyszeć z ust polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Szymon Hołownia jest wytworem marketingowym, który z założenia ma odbierać głosy Andrzejowi Dudzie. Dlatego potajemnie wspiera go środowisko Platformy Obywatelskiej, o czym świadczy nominacja dla Jacka Cichockiego, który jest przecież bliskim współpracownikiem Donalda Tuska – uważa senator Prawa i Sprawiedliwości Maria Koc.

Myślałem, że chciał wyłączyć się z polityki, ale skoro wraca to pewnie ma jakąś bardzo silną motywację – mówi portalowi PolskieRadio24.pl prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski z PO. Polityk Platformy przypuszcza, że Hołownia podjął taką decyzję z powodów strategicznych.

Jesteśmy prawdopodobnie świadkami politycznej gry w obozie podzielonej Platformy Europejskiej.

Źródło: https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2450064,Holownia-przestaje-byc-kandydatem-apolitycznym-To-oslabia-jego-wizerunek?fbclid=IwAR2iHWq1wpj4YSdseHhzst7SmLHVJxQzs6cBOh6riR3a7S5MpMJ63ObUboA

CZYTAJ TAKŻE:

narodowcy.net

Komentarze