Człowiek Donalda Tuska szefem sztabu Szymona Hołowni

Jacek Cichocki, zanim objął stanowisko szefa sztabu w kampanii Hołowni, zasiadał na stanowiskach w obu rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz.

Jacek Cichocki to zaufany człowiek Donalda Tuska. Zasiadał w obu jego rządach pełniąc kolejno funkcję: sekretarza stanu, sekretarza Kolegium ds. Służb Specjalnych przy Radzie Ministrów, ministra spraw wewnętrznych, ministra-członka Rady Ministrów, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów oraz przewodniczącego Zespołu do spraw Programowania Prac Rządu. Cztery ostatnie stanowiska piastował również w rządzie Ewy Kopacz. Po przegranych przez Platformę Obywatelską wyborach parlamentarnych w 2015 roku został zatrudniony jako koordynator projektu e-government Digital Economy Lab na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcę, żeby szefem mojego sztabu wyborczego był Jacek Cichocki, człowiek, któremu ufam, znakomity państwowiec. Człowiek, który oddycha Polską i jej głęboko służy – tak uzasadnia tę decyzję Szymon Hołownia.

Mówi się wprost, że Donald Tusk włączył się w ten sposób w kampanię Szymona Hołowni. Często daje się to słyszeć z ust polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Szymon Hołownia jest wytworem marketingowym, który z założenia ma odbierać głosy Andrzejowi Dudzie. Dlatego potajemnie wspiera go środowisko Platformy Obywatelskiej, o czym świadczy nominacja dla Jacka Cichockiego, który jest przecież bliskim współpracownikiem Donalda Tuska – uważa senator Prawa i Sprawiedliwości Maria Koc.

Myślałem, że chciał wyłączyć się z polityki, ale skoro wraca to pewnie ma jakąś bardzo silną motywację – mówi portalowi PolskieRadio24.pl prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski z PO. Polityk Platformy przypuszcza, że Hołownia podjął taką decyzję z powodów strategicznych.

Jesteśmy prawdopodobnie świadkami politycznej gry w obozie podzielonej Platformy Europejskiej.

Źródło: https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2450064,Holownia-przestaje-byc-kandydatem-apolitycznym-To-oslabia-jego-wizerunek?fbclid=IwAR2iHWq1wpj4YSdseHhzst7SmLHVJxQzs6cBOh6riR3a7S5MpMJ63ObUboA

CZYTAJ TAKŻE:

Krzysztof Bosak: Kapitał ma narodowość [+WIDEO]

narodowcy.net

Miłosz Nowakowski

Czytaj Wcześniejszy

Niech wieje wiatr!

Czytaj Następny

Nie żyje mecenas Stefan Hambura

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *