Krzysztof Bosak: Kapitał ma narodowość [+WIDEO] | Narodowcy.net

Krzysztof Bosak: Kapitał ma narodowość [+WIDEO]

Wczoraj, pod budynkiem Centrum Giełdowe SA odbyła się konferencja prasowa Krzysztofa Bosaka. Kandydat Konfederacji na urząd prezydenta RP wezwał rząd do ochrony polskich spółek przed wrogimi przejęciami.

Oczekujemy, żeby rząd zaproponował strategię obrony polskiej własności w sektorze strategicznym. Te sektory strategiczne muszą być w ramach takiej strategii wypisane, spółki o największym znaczeniu dla państwa muszą być wytypowane – powiedział poseł Bosak.

Zwrócił również uwagę, że wartość giełdowa wielu polskich firm spadła o kilkadziesiąt procent i w takiej sytuacji nawet spółki państwowe są zagrożone. Kapitał zagraniczny może tanio i łatwo przejąć większość akcji – np. w spółce Orlen, gdzie Skarb Państwa ma tylko 27% udziałów.

Epidemia, kryzys, spadki na giełdach, to są wszystko zjawiska, które dla wielkich potęg i międzynarodowej finansjery są równoznaczne z wywieszeniem znaku “WYPRZEDAŻ”. To jest moment kiedy wolny rynek zawodzi, a globalizacja pokazuje oblicze prawa dżungli – powiedział na konferencji Michał Wawer, skarbnik Konfederacji i członek głównego zarządu Ruchu Narodowego.

Najpotężniejsze państwa świata podejmują aktywne działania na rzecz ochrony swojej własności kapitałowej. – Krzysztof Bosak podał tu przykład m.in. Japonii, która oferuje swoim firmom wysokie dopłaty jeśli zdecydują się na powrót do kraju.

Komentarze