Nie żyje mecenas Stefan Hambura | Narodowcy.net

Nie żyje mecenas Stefan Hambura

Niestety dzisiaj odszedł mecenas Stefan Hambura, słynny prawnik, adwokat. Dwa dni temu za pośrednictwem oficjalnego profilu na Twitterze Stefana Hambury przekazano, że jest reanimowany, a rodzina prosi o modlitwę. Mecenas znalazł się w śpiączce, natomiast dzisiaj ostatecznie lekarzom nie udało się go uratować. Miał 59 lat.

Według informacji z mediów społecznościowych, potwierdzonych przez Antoniego Macierewicza na antenie TV Republika, mecenas Hambura przeszedł rozległy zawał, w skutek którego trafił do szpitala.

Kim był?

Stefan Hambura zasłynął z wielu działań. Walczył o prawa polskiej mniejszości w Niemczech, w 2017 brał udział w proteście głodowym, którego celem było przyznanie polakom statusu mniejszości narodowej w tym kraju. Walczył także o prawa polskich rodziców, którym niemiecki urząd ds. młodzieży (Jugendamt) odbierał dzieci.

To także on był pełnomocnikiem rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, a wcześniej reprezentował Związek Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych w sprawie przeciwko niemieckiemu ministerstwu finansów. Natomiast w 2007 jako pełnomocnik Anny Walentynowicz prowadził sprawę przeciwko twórcom filmu Strajk w reżyserii Volkera.

Od całej redakcji składamy kondolencje dla rodziny mecenasa Hambury i łączymy się w modlitwie.

Źródło: Twitter, DoRzeczy.pl

Komentarze