Jan Paweł 2 – papież, który został memem [+WIDEO]

Jan Paweł 2 jest postacią intensywnie wyśmiewaną w sieci. Młode pokolenie nie widzi już w nim świętości. Co możemy zrobić, aby papież znów stał się autorytetem?

Tomasz Samołyk nagrał na swoim kanale na YouTube vloga, w którym w sposób sarkastyczny i przystępny porusza głęboką kwestię, jaką jest naśmiewanie się z postaci Jana Pawła II.

Wprost krytykuje ludzi biernych i milczących, kiedy ktoś obraża ich uczucia i świętości:

Nie wolno o tym mówić, zamknijmy oczy, to na pewno przestaną. W tym właśnie tkwi problem. 

Na pytanie „jak reaktywować pokolenie JP2?” odpowiedział w skrócie:

Przestać kłamać.

Świętość, drogi przyjacielu, to nie jest doskonałość – mówi Samołyk, próbując nakreślić widzom obraz prawdziwego życia składającego się z rzeczy błahych, pięknych, ale i całkiem brzydkich.

W filmie poruszana jest kwestia przywiązania do kraju, pokory, czy nawet popularnego stwierdzenia, że prawda jest zawsze pośrodku.

Jeden kłamie, drugi mówi prawdę… Wiesz co? Wypośrodkujmy! Między kłamstwem a prawdą i to będzie prawda – naśmiewa się Samołyk bijąc się jednocześnie w czoło.

Ja ci drogi kolego i droga koleżanko, tylko chcę powiedzieć tyle, że czasy się zmieniają. Chcę powiedzieć, żebyśmy się na te czasy nie obrażali. Chcę powiedzieć, że uważam, że będzie mniej memów i śmieszków z Jana Pawła 2 jeżeli przestaniemy go pompować epitetami, pomnikami, a bardziej sięgniemy do tego co mówił i do tego jak odnosił się do problemów autentycznych naszego współczesnego świata. – twierdzi youtuber.

Na koniec posłużył się cytatem z Pisma Świętego:

Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli – J8, 31-32.

CZYTAJ TAKŻE: Zuzanna Wiewiórka została odznaczona przez Ministra Sprawiedliwości

Narodowcy.net

Miłosz Nowakowski

Czytaj Wcześniejszy

Bosak u Atora – na luzie z kandydatem na prezydenta [+WIDEO]

Czytaj Następny

Ernest Kobyliński: Sukcesy i porażki Rafała Trzaskowskiego

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *