Bosak u Atora – na luzie z kandydatem na prezydenta [+WIDEO]

Krzysztof „Ator” Woźniak wrzucił na swój kanał na YouTube pt. „Wideoprezentacje” obszerny wywiad z kandydatem Konfederacji. Dowiemy się więcej o pracy Krzysztofa Bosaka, jego zarobkach, o podejściu do strajku przedsiębiorców a także o ocenie pracy rządu i Ministra Zdrowia w dobie pandemii.

Krzysztof Bosak przypomniał, że Konfederacja jest opozycją merytoryczną i nie zamierza być nigdy opozycją totalną. Jest to ważne w podejściu to prezydentury tegoż kandydata. Zapowiada on, że nie będzie wetował z uporem wszystkich ustaw partii rządzącej oraz będzie cierpliwym negocjatorem, mającym w pierwszym rzucie za cel osiągnięcie kompromisu z korzyścią dla Narodu. Działania na rzecz obalenia rządu byłyby równoznaczne z destabilizacją państwa.

Ator zapytał Bosaka o polskie epicentrum koronawirusa, czyli Śląsk. Konfederata przyznał jasno, że nie jest ekspertem w tej kwestii, ale podzielił się teoriami zza sejmowych kuluarów:

Mówię o takiej wiedzy nieoficjalnej, jak posłowie gadają ze sobą, że po prostu liczba zachorowań jest wprost proporcjonalna do liczby wykonanych testów i w momencie, gdy padło zainteresowanie na Śląsk, pojawiła się presja polityczna, żeby tam więcej testować to oczywiście zaczęto wykrywać więcej chorych […] jeśli ten wirus rozszerza się w społeczeństwie tak, że w wielu przypadkach nie daje widocznych objawów, no to po prostu wydaje mi się, że trzeba przyjąć do świadomości, że on się rozchodzi po społeczeństwie.

To jest sytuacja skrajnie nieprofesjonalna i szczerze w ogóle mnie to nie dziwi dlatego, że tak po prostu wygląda administracja centralna naszego państwa. Jeżeli ktoś jest przekonany, że premier Morawiecki ma jakąś wiedzę tajemną, inną niż obywatele to pragnę wyprowadzić z błędu. Ci ludzie w większości opierają się na swoim wyczuciu nastrojów społecznych i to co głównie decyduje o kwarantannie czy jej luzowaniu to wychodzi z sondaży – tak kandydat określił politykę PiS, odnosząc się do niekonsekwencji i dezinformacji ze strony Łukasza Szumowskiego, który sam nie jest w stanie określić się czy obywatele powinni chodzić w maskach. Powiedział dosadnie o politycznym braku zaplecza eksperckiego w przypadku epidemii, które w takiej sytuacji jest karygodnym zagraniem ze strony rządu odpowiedzialnego za zdrowie ludności.

Odniósł się też do ważnej kwestii nadchodzącej inflacji, zaniedbywanej w mediach. Odbije się ona przede wszystkim na portfelach Polaków. Mowa o zasileniu Tarczy Antykryzysowej z zasobów Narodowego Banku Polskiego.

Te pieniądze, które z Polskiego Funduszu Rozwoju dostają przedsiębiorcy, one nie są z podatków, to są pieniądze prosto z Narodowego Banku Polskiego i z emisji obligacji na rynku finansowym. To są pieniądze zupełnie poza budżetowe. Ogromne pieniądze, gdybyśmy chcieli te pieniądze skierować z budżetu, to musielibyśmy już nowelizować budżet, poza tym w budżecie nie ma takich pieniędzy. Także w tej chwili drukarka NBP została uruchomiona na bardzo dużą skalę, kompletnie się o tym nie mówi. Natomiast to, co się dzieje między NBP a bankami prywatnymi to sytuacja absolutnie nadzwyczajna i gdybyśmy mieli poważne media to one by się tym zajmowały. – mówił kandydat Konfederacji.

Moim zdaniem w Polsce nie ma w ogóle wyrobionej opinii, że praca polityczna może być pracą profesjonalną tzn. pracą zawodową. Również praca w partiach, praca w biurach prasowych, praca w sztabach. – tak Bosak komentuje polskie podejście do polityki – Gdybym ja nie miał tego całego doświadczenia, to w zeszłym roku nie mógłbym być tutejszym szefem sztabu kampanii do Parlamentu Europejskiego, a Konfederacja jako partia prawdopodobnie w ogóle by nie powstała– Krzysztof Bosak nie zapomniał wspomnieć o swoim wkładzie w powstanie Konfederacji i budowaniu Ruchu Narodowego praktycznie od podstaw, jest to jego odpowiedź na zarzucany mu brak doświadczenia w dziedzinie polityki i prac społecznych.

W końcowej fazie wywiadu wypowiedział się też o swoich zarobkach, za które był często atakowany. Media atakowały również jego brata, pracującego w firmie ubezpieczeniowej, której szefem jest dyrektor Gazpromu. Miał być to dowód na rosyjską agenturę Bosaka. Po odpowiedź konfederaty odsyłamy do wideo.

CZYTAJ TAKŻE: Krzysztof Bosak sprawując urząd Prezydenta RP będzie dążył by w tym kierunku zamieniać polską politykę wschodnią. 

Narodowcy.net

 

Miłosz Nowakowski

Czytaj Wcześniejszy

Ziemowit Przebitkowski: Interes narodu a interes jednostki

Czytaj Następny

Jan Paweł 2 – papież, który został memem [+WIDEO]

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *