Kocham Polskę w sejmie i całej Polsce! Coroczna akcja walentynkowa Młodzieży Wszechpolskiej

Jak co roku 14 lutego odbyła się akcja Młodzieży Wszechpolskiej pod tytułem „Kocham Polskę”. Wydarzenie objęło dziesiątki miast w całej Polsce, a działacze MW rozdali dziesiątki tysięcy plakatów, w tym roku o tematyce ekologicznej. W związku z akcją odbyła się także konferencja prasowa w polskim sejmie.

Akcja „Kocham Polskę” to kampania społeczna organizowana przez Młodzież Wszechpolską. W ramach tej akcji organizatorzy przypominają o ważnych sprawach społecznych między innymi poprzez rozdawanie plakatów. Rok temu była to rodzina, w tym roku ekologia.

Kampania społeczna „Kocham Polskę” już od 2007 roku, gości w polskim społeczeństwie i ma na celu promowanie nowoczesnego patriotyzmu, miłości do ojczyzny i zainteresowania jej sprawami. (…) Jako nacjonaliści, jako Młodzież Wszechpolska dobro naszej ojczyzny, dobro naszego narodu jest nam niezmiernie bliskie, i z tego względu w tym roku jako temat przewodni naszej kampanii społecznej wybraliśmy właśnie ochronę przyrody. Lata zaniedbań z tej strony kolejnych rządów, doprowadziły do tego że w Bydgoszczy mamy tykającą „bombę” w postaci na przykład byłych zakładów „Zachemu” (…) Ostatnie lata pokazały nam jak wiele jeszcze mamy do zrobienia w kwestii dbania o ekologię, dbania o to by polskie środowisko było czyste, a polskie społeczeństwo żyło w kraju nie zanieczyszczonym i nie zakażonym.

– Mówił Mateusz Marzoch na konferencji prasowej w sejmie.

Na plakatach z tegorocznej edycji akcji możemy znaleźć chociażby informację o zagrożeniach ekologicznych które mogą dotknąć, lub już dotknęły polskie społeczeństwo. Plakaty zwracają uwagę chociażby na fakt znajdujących się na dnie Bałtyku materiałów pozostawionych tam przez Niemców po 2 wojnie światowej które, po rozszczelnieniu mogą skazić cały akwen morza bałtyckiego. Wszechpolacy zwracają także uwagę na inne, tak zwane „Bomby ekologiczne”, których zignorowanie może mieć poważne konsekwencje dla środowiska naturalnego naszego państwa.

Pół miliona ton niebezpiecznych odpadów zalega pod dawnymi zakładami produkcji barwników „Boruta” w Zgierzu. Co gorsza – pod nimi znajduję się źródło wody pitnej, które może ulec zanieczyszczaniu.

– Czytamy na plakatach.

Młodzież Wszechpolska zwraca także uwagę że temat ekologii na polskiej scenie politycznej jest zawłaszczony przez środowiska lewicowe, które są utożsamiane z działalnością proekologiczną. Jak jednak widać rzeczywistość jest inna, na co zwrócił uwagę Paweł Lizoń, prezes warszawskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej, na konferencji prasowej w sejmie:

Temat jest o tyle ważny że przez lata był przywłaszczony przez skrajną lewicę i ekoterrorystów. Swoim działaniem spowodowali, że temat ekologi stał się obiektem szyderstwa czy kpin. My chcemy pokazać że ekologia powinna, i może być zdroworozsądkowa, że ekologia jest związana z miłością do ojczyzny i Patriotyzmem. (…)

A tak wyglądała akcja „Kocham Polskę” na ulicach miast w całej Polsce:


Źródła: Twitter, Facebook

Jan Jarmuła

Czytaj Wcześniejszy

Partia Razem pomówiła Cisowiankę o "sprzeciwianie się prawom kobiet", teraz przepraszają

Czytaj Następny

Przedstawiciele Konfederacji spotkali się z narodowo-konserwatywną Alternatywą dla Niemiec

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *