Partia Razem pomówiła Cisowiankę o "sprzeciwianie się prawom kobiet", teraz przepraszają | Narodowcy.net

Partia Razem pomówiła Cisowiankę o “sprzeciwianie się prawom kobiet”, teraz przepraszają

Partia Razem w wyniku przegranego procesu sądowego, opublikowała przeprosiny w stosunku do producenta Cisowianki. Partia “naruszyła Jej dobra osobiste – renomę i prawo do klienteli” poprzez bezpodstawne nawoływanie do bojkotu, twierdząc iż spółka Nałęczów Zdrój sprzeciwia się prawom kobiet.

Całe zamieszanie związane z nawoływaniem do bojkotu “Cisowianki” zaczęło się w czerwcu 2017 roku. Partia Razem na Facebooku opublikowała post w którym oskarżyła wiceprezesa spółki Nałęczów Zdrój, Pawła Witaszka o wspieranie finansowe organizacji antyaborcyjnych poprzez swoją fundację. Według partii Razem był to wystarczający powód by stwierdzić iż Paweł Witaszek, a także firma w której jest wiceprezesem, sprzeciwia się prawom kobiet. Z tego też powodu Razem wezwało do bojkotu konsumenckiego wody mineralnej “Cisowianka”.

W odpowiedzi spółka “Nałęczów Zdrój” zadeklarowała iż jest neutralna światopoglądowo i nie ingeruje w prywatne poglądy swoich pracowników, gdyż szanuje prawo każdego człowieka do własnych przekonań. Sprawa trafiła jednak do sądu, w wyniku rozprawy partia Razem została zmuszona do oficjalnych przeprosin spółki “Nałęczów Zdrój”.

Źródła: Twitter, Facebook, Kontrrewolucja.net

Komentarze