Młodzież Wszechpolska staje naprzeciw radnym Białegostoku – zapowiedziano mural ku czci majora Łupaszki

Białostoccy działacze stowarzyszenia Młodzież Wszechpolska zapowiedzieli, iż w związku ze zmianą nazwy ulicy mjr. Zygmunta Szendzielarza Łupaszki, na „Podlaską”, powstanie mural upamiętniający majora. Ma to być odpowiedź Wszechpolaków w Białymstoku na, jak to określają „haniebną decyzję rady miasta”.

Całe przedsięwzięcie zostało zapowiedziane na konferencji prasowej lokalnych struktur Młodzieży Wszechpolskiej (MW) która, miała miejsce pod świeżo odnowionym muralem ku czci żołnierzy wyklętych, zrobionym przez Wszechpolaków. Krystian Kruszyński, działacz MW powiedział, iż będą zbierali w najbliższych dniach pieniądze na stworzenie wyżej wspomnianego muralu, zbiórka zaczęła się już dziś pod Białostockimi cmentarzami.

Mamy nadzieję, że mural stanowił przekaz do młodych ludzi oraz będzie widoczny nie tylko dla samych mieszkańców ulicy, obecnie niestety Podlaskiej, ale dla całego Białegostoku oraz przyjezdnych.

Działania w obronie dobrego imienia mjr Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka. Nie pozostawimy sprawy naszego Bohatera jako, krótkiego i haniebnego epizodu w historii Białegostoku – Młodzież Wszechpolska

Opublikowany przez Dzień Dobry Białystok Czwartek, 31 października 2019

Zbiórka pieniężna na mural ma w najbliższym czasie zostać rozszerzona na całą Polskę, o czym mówił Prezes Białostockiej Młodzieży Wszechpolskiej:

To nie tylko dotyczy samego Białegostoku. Odwołanie ulicy bohatera narodowego, który ma przyznane odznaczenie Virtuti Militari, pochowany został z Honorami, dotyczy całej Polski. Dlatego w niedługim czasie ta zrzutka internetowa powinna ruszyć.

Dziś zakończył się ostatni etap renowacji muralu przy ulicy Sienkiewicza i Starobojarskiej, poświęconego Żołnierzom…

Opublikowany przez Młodzież Wszechpolska Białystok Środa, 30 października 2019

Wszechpolacy podkreślili także iż podczas rady miasta przerwano dyskusję na ten temat, przez co liczni mieszkańcy, którzy przybyli, nie mogli wyrazić swojego stanowiska w tej sprawie.

Źródło: Facebook.com

Jan Jarmuła

Czytaj Wcześniejszy

Kolejne zatrzymania po marszu równości w Lublinie

Czytaj Następny

Teoria cywilizacji Feliksa Konecznego

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *