MW vs. Paweł Adamowicz: "Wszechpolacy to aktorzy nowego porządku" | Narodowcy.net

MW vs. Paweł Adamowicz: “Wszechpolacy to aktorzy nowego porządku”

Odbyła się kolejna rozprawa, w której stronami jest Młodzież Wszechpolska oraz prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Dziś miało miejsce przesłuchanie świadków.

Podczas rozprawy przesłuchiwano świadków – troje Wszechpolaków oraz Wojciecha Dudę, doradcę Adamowicza. Duda jest również redaktorem naczelnym kwartalnika “Przegląd Polityczny” oraz współorganizował spotkanie z Adamem Michnikiem, na którym doszło do incydentu powiązanego ze sprawą.

Tutaj szczegóły owego wydarzenia: Adamowicz – damski bokser i obrońca Michnika [WIDEO]

Adamowicz szarpie Wszechpolaków

❗ Paweł Adamowicz atakuje działaczki MW ❗Przedstawiamy nagranie z naszego wczorajszego happeningu podczas debaty z Adamem Michnikiem. Na nagraniu jasno widać, spokojne zachowanie Wszechpolaków oraz agresywną postawę Prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz dwukrotnie popycha naszego kolegę oraz szarpie i popycha DZIAŁACZKI Młodzieży Wszechpolskiej. Największy piewca demokracji w Gdańsku pokazał swoją prawdziwą twarz i niczym ORMOowiec pacyfikuje młodych ludzi oraz wyzywa ich od faszystów. Za jego przykładem do dalszego atakowania Wszechpolaków ruszyła zebrana gawiedź. Demokracja i Europejskość nabrały wczoraj nowego znaczenia. ;)Dziś przekazaliśmy do prokuratury m.in. to nagranie i liczymy, że Paweł Adamowicz aka. Damski Bokser odpowie przed sądem za siłowy atak na naszych aktywistów. Na potępienie zasługuje przede wszystkim przemoc wobec dziewcząt.📷 Wszystkich fotoreporterów i osoby nagrywające telefonami wzywamy do przesyłania materiałów obrazujących zajście, nie pozwólmy na bezkarność władzy, nie pozwólmy na przemoc wobec kobiet.

Opublikowany przez Młodzież Wszechpolska – Okręg Pomorski Środa, 8 listopada 2017

Pan Duda przyznał, że nie widział rąk prezydenta Adamowicza, więc nie mógł jednoznacznie stwierdzić, co się właściwie stało. Za to nie omieszkał podzielić się swoimi refleksjami na temat Młodzieży Wszechpolskiej jako organizacji. Zdaniem świadka, MW to organizacja o charakterze bojówkarskim, wyznająca ideę faszystowską. Wszechpolacy, którzy brali udział w happeningu, mieli zamiar użyć “przemocy symbolicznej” (świadek nie potrafił wyjaśnić, czym taki rodzaj przemocy jest). Duda podkreślił również, że działacze MW to “aktorzy nowego porządku na usługach PiS-u”. Jak widać, pewne sztampowe hasła nie wychodzą z mody i są źródłem świeżych określeń, godnych najwyższych lotów propagandy.

Na sprawie nie pojawił się oskarżony, czyli Paweł Adamowicz. Postępowanie toczy się dalej. Kolejna rozprawa odbędzie się 2 lipca.

 

Komentarze