Majówka w Polsce pod znakiem antyrządowych protestów | Narodowcy.net

Majówka w Polsce pod znakiem antyrządowych protestów

W trakcie minionej majówki przez największe miasta w Polsce przeszły protesty różnych środowisk przeciwnych rządowi. Ludzie są niezadowoleni z polityki PiS.

W Poznaniu, 1 maja na placu Wolności odbył się protest społeczny. Uczestnicy manifestowali swoje niezadowolenie z działań polskiego rządu. Wydarzenie zorganizowała “Grupa Dla Rzeczypospolitej”. W zapowiedzi tego wydarzenia przygotowanej przez organizatorów czytamy:

Mamy dość tego wszystkiego !!! Ówczesna władza doprowadziła do katastrofy ekonomicznej w Naszym pięknym kraju, ludzie stracili dobytek życia, pracę, normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, inni popadli w straszne długi przez działania Polskiego Rządu.
Okres pandemii w Polsce pokazał prawdziwe oblicze władzy, która pisze ustawy pod swoimi stołkami mając za nic obywateli w tym kraju oraz nie liczy się z ich zdaniem.

Mimo trwającej epidemii, na placu Wolności zgromadziła się spora grupa osób. Mieli oni ze sobą flagi i transparenty z hasłami krytykującymi obecny rząd i jego działania. Protestujący dwukrotnie odśpiewali hymn narodowy. Wykrzykiwali hasła “konstytucja” i “wolne wybory”. Na transparentach pojawiły się również bardziej dosadne hasła takie jak: “karty wyborcze do spamu” czy “precz z kaczorem dyktatorem”. Trudno mówić o tym, że wśród osób zebranych na placu Wolności dominowało jedno środowisko polityczne. Byli tam przedstawiciele środowisk kibicowskich, ludzie pojawiający się na manifestacjach KOD, grupy patriotyczne oraz wolnościowe.

Pokojowa zmiana władzy to najważniejszy cel demonstracji, która odbyła się 1 maja 2020 w Białymstoku. Przy Pomniku Bohaterów Ziemi Białostockiej zebrało się ok. 30 osób. Tyle samo policjantów pilnowało porządku zgromadzenia. Sprawdzali, czy w czasie pandemii koronawirusa manifestujący zachowują dystans społeczny i mają maseczki ochronne.

Protesty miały też swoje miejsce m.in. w Warszawie i Wrocławiu. W większości jednak protesty związane są mocno ze środowiskami KOD.

CZYTAJ TAKŻE:

narodowcy.net

Komentarze