Podsumowanie corocznej akcji Kupuj Polskie na Pomorzu | Narodowcy.net

Podsumowanie corocznej akcji Kupuj Polskie na Pomorzu

Czas na podsumowanie akcji społecznej przeprowadzanej cyklicznie przez Młodzież Wszechpolską. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną akcja nie mogła być przeprowadzona w taki sposób jak w ubiegłych latach, więc głównie skupiono się na kampanii informacyjnej na portalach społecznościowych w ciągu poprzedniego tygodnia.

Na terenie Pomorza akcję zainaugurowano od wyemitowania poparcia, jakiego udzielił Wszechpolak z 11-letnim stażem poseł Konfederacji Michał Urbaniak. Wyjaśnił w krótki i zwięzły sposób, na czym akcja polega i dlaczego ważny jest patriotyzm konsumencki.

Kupuj Polskie – Poseł Urbaniak

Rozpoczynamy kampanie promującą Kupuj Polskie ‼Akcję, którą Młodzież Wszechpolska organizuje cyklicznie w tym roku wspiera poseł Michał Urbaniak‼💪‼💪W tym trudnym dla Nas czasie nie zapominajmy o wspieraniu polskiej gospodarki‼

Opublikowany przez Młodzież Wszechpolska – Okręg Pomorski Poniedziałek, 27 kwietnia 2020

Wypowiedź kolegi Michała postanowiono rozwinąć, przedstawiając najważniejsze zagadnienia o patriotyzmie konsumenckim w postaci pytań i odpowiedzi (FAQ). Można tam znaleźć informacje, dlaczego w dziedzinie ekonomi czy gospodarki nie należy kierować się tylko zyskiem, lecz uwzględniać dobro ogółu (narodu). Przywoływane są m.in. słowa Profesora ekonomi Romana Rybarskiego, który tłumaczy, że słabszy gospodarczo naród powinien wykorzystać obcy kapitał do pomnażania własnego. Dlatego ważne są również nasze codzienne wybory konsumenckie wspierające jak tylko to możliwe wszystko, co Polskie, aby nie ulec skolonizowaniu gospodarczemu. Wbrew powszechnej opinii zagraniczny kapitał ma narodowość.

#KupujPolskieJeżeli interesują Ciebie tematy takie jak: ➡Czym jest patriotyzm gospodarczy,➡Ile pieniędzy zostaje w…

Opublikowany przez Młodzież Wszechpolska – Okręg Pomorski Wtorek, 28 kwietnia 2020

Znając znaczenie naszych decyzji konsumenckich, kolejnym etapem było pokazanie, w jaki sposób można rozpoznać polskie produkty. Podstawową, lecz nie wystarczającą informacją jest kod kreskowy rozpoczynający się ciągiem liczb 590. Dlatego pokazano, że istnieją proste narzędzia do weryfikacji pochodzenia produktu jak np. polska aplikacja Pola dostępna w App Store. Wystarczy zeskanować kod i uzyskujemy wszelkie informacje do podjęcia świadomej decyzji konsumenckiej nastawionej propatriotycznie. Decydowanie się na polskie produkty to jedno a kupowanie ich w polskich dyskontach i marketach to drugie.

 

#KupujPolskie Jak rozpoznać polski produkt? 🤔🤔🤔⬇🇵🇱🇵🇱🇵🇱⬇W dobie dzisiejszego kryzysu, ważne jest aby wspierać…

Opublikowany przez Młodzież Wszechpolska – Okręg Pomorski Środa, 29 kwietnia 2020

Dlatego następnie przygotowano przykładową listę polskich przedsiębiorstw z tej branży w przystępnej formie grafiki ze znakami towarowymi tych firm. Nie ulega wątpliwości, że te sklepy są nadal mniej dostępne dla polskiego konsumenta w przeciwieństwie do pochodzących z zachodu jak np. popularna sieć franczyzowa Żabka”. Jednak bez kapitału polskie sklepy i sieci sklepów nie rozwiną się, a kapitał pochodzi od nas, konsumentów. Ze względu na wprowadzenie kolejnych złagodzeń w poruszaniu się w przestrzeni publicznej postanowiono pokazać naszą akcję poza internetem i działacze MW wyszli na ulice pomorskich miast, miasteczek i pięknych polskich małych miejscowości.

Nasi rodacy mogli zobaczyć tegoroczne plakaty promocyjne zachęcające do patriotyzmu konsumenckiego. Działacze Młodzieży Wszechpolskiej mają nadzieję, że takie akcje społeczne powoli zaczną ugruntowywać w polskim narodzie świadomość konsumencką, że ich codzienne decyzje wpływają na dobro ogółu, z którego wynika dobro każdego z nas. Również są przekonani, że takie akcje pogłębią debatę publiczną na podejmowany temat-taka debata może zawierać o wiele więcej zagadnień, które z racji charakteru przedsięwzięcia świadomie musiały być w mniejszym stopniu podjęte jak np. prawa pracownicze, które są dla Wszechpolaków nie mniej ważne. Polski przedsiębiorca musi je przestrzegać, jeśli chce działać. Tacy kapitaliści często nastawieni są tylko i wyłącznie na zysk, nie liczy się dla nich dobro ogółu (narodu) czy bliźnich.

Komentarze