Prezes MW do Trzaskowskiego: zrób fikołka i spal tęczową flagę to pogadamy

Ten tydzień minął pod znakiem analizy wyników I tury wyborów prezydenckich oraz usilnych starań Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego w celu pozyskania głosów wyborców pozostałych, odpadłych z wyścigu do pałacu prezydenckiego, kandydatów, w tym Krzysztofa Bosaka. Obaj odwołują się do „wspólnych poglądów” z kandydatem Konfederacji na prezydenta, któremu zaufało ponad milion Polaków. Jest to szczególnie kuriozalne w przypadku Trzaskowskiego – jeszcze nie tak dawno uważał on Bosaka za „faszystę”. Sprawę skomentował na swoim Twitterze prezes Młodzieży Wszechpolskiej, Ziemowit Przebitkowski.

Rafał Trzaskowski zwracał się do Krzysztofa Bosaka i jego zwolenników już na wiecu wyborczym po ogłoszeniu wyników exit poll. Podkreślał, że jego zdaniem gospodarczo bliżej jest wyborcom Bosaka do PO niż do PiS-u oraz że on sam jest przeciwny podnoszeniu podatków.

Warto podkreślić, że w kwestiach ideowych Trzaskowski skrajnie różni się od Bosaka. Jako prezydent Warszawy podpisał Kartę LGBT i objął patronatem Paradę Równości. Wywodzi się ze środowiska Platformy Obywatelskiej, która otwarcie co najmniej utrudniała organizowanie wydarzeń patriotycznych, takich jak Marsz Niepodległości i nazywała ich uczestników „faszystami”. Wisienką na torcie jest finansowanie z budżetu miasta Warszawy treningów „gimnastyki miejskiej” Antify.

Przyciąganie wyborców Krzysztofa Bosaka wywołuje emocje także wśród środowiska związanego z Konfederacją i szeroko pojętym ruchem narodowym. Głos w tej sprawie zabrał Prezes Młodzieży Wszechpolskiej, Ziemowit Przebitkowski.

Ej, @trzaskowski_ serio zrobi i powie absolutnie wszystko do II tury, mając nadzieję na głosy wyborców @krzysztofbosak. Korzystając z magii tych dwóch tygodni, w imieniu @MWszechpolska, chcę dwóch rzeczy: Proszę zrobić fikołka i spalić tęczową flagę – napisał prezes Młodzieży Wszechpolskiej na swoim Twitterze.

Sam Krzysztof Bosak tak odniósł się do zachowania zarówno Rafała Trzaskowskiego, jak i urzędującego prezydenta, w wywiadzie dla Interii.

Kiedy widzę ten festiwal hipokryzji, czuję irytację. Kandydaci (Trzaskowski i Duda – przyp. red.) muszą odtańczyć swój zalotny taniec względem 1,3 mln wyborców moich i Konfederacji. Wszystko, co robią i mówią, jest wykalkulowane – powiedział Bosak.

Druga tura wyborów odbędzie się w kolejną niedzielę, 12 lipca.

źródło: Interia.pl

Rita Orłowska

Czytaj Wcześniejszy

Rafał Bartosiewicz: Fenomen Szymona Hołowni

Czytaj Następny

Wszechpolacy wręczyli prezydentowi teksty ze swojego kanonu lektur, żeby ten zrozumiał myśl narodową [+WIDEO]

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *