Wszechpolacy wręczyli prezydentowi teksty ze swojego kanonu lektur, żeby ten zrozumiał myśl narodową [+WIDEO]

Młodzież Wszechpolska z Wrocławia przekazała dwie doskonale znane w środowisku narodowym publikacje Andrzejowi Dudzie. Obie znajdują się w kanonie lektur organizacji. Zostali następnie oddzieleni od prezydenta przez Służbę Ochrony Państwa.

Zdarzenie miało miejsce 4 lipca na wiecu prezydenta we Wrocławiu. Działacze Młodzieży Wszechpolskiej wręczyli do rąk prezydenta publikację Krzysztofa Bosaka pt. „Dywersja w świecie popkultury” oraz „Kościół, Naród i Państwo” autorstwa Romana Dmowskiego. Akcję zakończyła interwencja ochrony prezydenta.

Zarejestrowane wręczenie publikacji prezydentowi było naszym drugim podejściem. Największym wyzwaniem było stawić opór napierającym ludziom z jednej strony a z drugiej odpychającym cię pracownikom SOP-u. Liczymy na to, że wręczona literatura pomoże prezydentowi zwrócić się w kierunku myśli narodowej i zrozumieć prawicowy elektorat – powiedział w rozmowie z naszym portalem działacz Okręgu Dolnośląskiego Młodzieży Wszechpolskiej, Miłosz Tamulewicz.

Jeżeli chodzi o sam wiec, to bardzo mocno rzucała się w oczy polaryzacja pomiędzy zwolennikami a przeciwnikami prezydenta. Widać gołym okiem, że wojna rozpętywana w mediach przynosi efekty. W ten sposób obydwie partie jeszcze długo mogą dzielić między siebie scenę polityczną – dodał Tamulewicz.

CZYTAJ TAKŻE: Prezes MW do Trzaskowskiego: zrób fikołka i spal tęczową flagę to pogadamy

Krzysztof Bosak w swoim tekście przedstawia czytelnikowi postawy, jakie można dzisiaj przyjąć wobec otaczającej nas popkultury i  powszechnej demoralizacji. Większość ludzi jest „kolaborantami”, czyli biernymi konsumentami rynku, ludźmi przyjmującymi hedonizm wychodzący ze współczesnej kinematografii, książek i muzyki, jako coś normalnego. Drugą postawą jaką można przyjąć jest tytułowa dywersja, czyli aktywne kształtowanie standardów. Nie chodzi tylko o brak zgody na demoralizację, ale kontrę wobec nowoczesnej popkultury, kontra ta miałaby być atrakcyjną alternatywą trzymającą się ducha wartości wyznawanych przez autora.

Z kolei Dmowski w swojej publikacji dowodzi nierozerwalnego związku katolicyzmu z polskością. Dzieło to przyczyniło się do masowego powrotu młodych na łono Kościoła w dwudziestoleciu międzywojennym, co podkreślił po śmierci Dmowskiego watykański dziennik „L’Osservatore Romano”.

Dzisiaj nasi działacze wręczyli Panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie dwie lektury: „Kościół, naród i państwo” Romana Dmowskiego oraz „Dywersja w świecie popkultury” Krzysztofa Bosaka jako źródło inspiracji w walce o głosy narodowców. Zobaczymy czy wyciągnie lekcje – napisano na Facebooku Okręgu Dolnośląskiego.

Narodowcy.net

Miłosz Nowakowski

Czytaj Wcześniejszy

Prezes MW do Trzaskowskiego: zrób fikołka i spal tęczową flagę to pogadamy

Czytaj Następny

Czy Wojskowe Służby Informacyjne brały udział w powstaniu TVN-u?

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *