Środowiska LGBT+ chcą zakłócić pielgrzymkę na Jasną Górę | Narodowcy.net

Środowiska LGBT+ chcą zakłócić pielgrzymkę na Jasną Górę

16 Czerwca na Jasnej Górze odbywać się będzie Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, organizowana przez środowisko Radia Maryja. Tego samego dnia, środowiska LGBT+ zapowiedziały tak zwaną “Paradę Równości” która wyruszy spod stóp Jasnej Góry.

„Marsz równości” w tym samym dniu, kiedy zaplanowana jest przybywająca od lat tradycyjna pielgrzymka dzieci na Jasną Górę, nie jest przypadkiem. To celowa prowokacja wymierzona w dzieci, w całą katolicką Polskę

– Mówił na ten temat arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski. Przypomina także że:

poprzedni „marsz równości”, pierwszy w Częstochowie, odbył się przed rokiem w lipcu, w dniu, gdy na Jasnej Górze miała miejsce ogólnopolska pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

W zaproszeniu na paradę można zobaczyć określenia, takie jak: „Matka Boska Tęczochowska”, „pod Tęczową Górę”. Zorganizowano także “nagrodę” za finansowe wsparcie marszu, między innymi „pamiątkową przypinke z niepowtarzalną Matką Boską Tęczochowską”. W zapowiedziach na portalu Facebook, organizatorzy „gwarantują”, że w tym roku zapewnią „miastu jeszcze większą dawkę energii” i sami będą „bawić się jeszcze lepiej”.

To, jak potrafią się „bawić” środowiska LGBT, pokazał m.in. ostatni marsz w Gdańsku, który stał się symbolem totalnego braku szacunku i tolerancji wobec katolików, jawnym przejawem agresji. Potrzebna ekspiacja Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej podejmuje działania, aby zatrzymać marsz, zwróci się w tej sprawie m.in. do wojewody śląskiego. – Podejmiemy wszelkie możliwe środki prawne, aby nie dopuścić do kolejnych profanacji i demoralizacji dzieci. Wyślemy w tej sprawie pismo do wojewody śląskiego oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– Zapowiedział dr Artur Dębski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Środowiska katolickie, żądają od prezydenta miasta Częstochowy aby zabezpieczony został teren w przestrzeni alei Sienkiewicza, gdzie mieści się pomnik Niepodległości oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Domagamy się, aby ten teren podczas marszu został zabezpieczony przed możliwą ze strony środowisk LGBT profanacją.

– Zaznaczył Artur Dębski

Marsze równości są perfidnym atakiem na wartości chrześcijańskie. W czasie tych marszów ostatnio dochodzi do strasznych profanacji przedmiotów kultu, które są najświętsze dla katolików. Organizacja marszu w dniu i czasie pielgrzymki Podwórkowych Kół Różańcowych, w której co roku uczestniczy kilkanaście tysięcy dzieci, to celowe działanie gorszące. Takie działanie ma też na celu cała seksedukacja, którą propaguje już od kilku dekad WHO, a co możemy określić seksdeprawacją.

– Powiedział prof. Mieczysław Guzewicz.

Źródła: Niedziela.pl, Twitter, Facebook

Komentarze