Trwa Zrzutka na wydanie nowego numeru Polityki Narodowej | Narodowcy.net

Trwa Zrzutka na wydanie nowego numeru Polityki Narodowej

Moment, kiedy najnowszy numer “Polityki Narodowej” ujrzy światło dzienne, zbliża się wielkimi krokami. Wydawany od 12 lat kwartalnik na stałe już wpisał się w dyskurs intelektualny środowisk narodowych, prawicowych, konserwatywnych w Polsce. Trwa zbiórka funduszy na jego druk, skład i dystrybucję.

Obecnie przygotowywany numer pisma poświęcony będzie ocenie 30 lat III Rzeczpospolitej. Oznacza to artykuły o m.in. transformacji i towarzyszących jej patologiach, przemianach społecznych, polskiej polityce wobec USA, Azji i państw regionu, a także zmian na polskiej scenie politycznej. Ambicją redakcji jest dać wieloaspektową odpowiedź na pytanie, czy III RP to wyłącznie pasmo niepowodzeń i czy istniała inna droga dla Polski. Jak zaznaczono w opisie najnowszego numeru PN-u – “bez twórczej refleksji nad minionymi dekadami nie można bowiem wypracować wizji Polski Przyszłości”.

Prezes Młodzieży Wszechpolskiej, Ziemowit Przebitkowski, zdradził na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, że w najnowszym numerze ukaże się obszerny z nim wywiad. Czytelnicy będą mogli dowiedzieć się co sądzi szef Wszechpolaków o zakończeniu współpracy z Obozem Narodowo-Radykalnym, o współpracy Ruchu Narodowego z Partią Korwin, o tym kto jest najgorszym wrogiem narodowców i dlaczego sympatycy narodowców mają większy problem ze świadomością swoich paradygmatów niż koliberałowie.

Przez 12 lat udało wydać się 22 numery “Polityki Narodowej”, ostatni pt. “Nowa Wiosna Ludów”, gdzie dokonano przeglądu europejskich ruchów nacjonalistycznych, populistycznych i tożsamościowych. A to wszystko pro bono. Żaden  z członków zespołu tworzącego „Politykę Narodową” nie pobiera wynagrodzenia za czasochłonną pracę redakcyjną czy pisanie artykułów. A pismo generuje znaczne koszty – skład, druk, dystrybucja etc. to rzeczy, na które nie zawsze starcza pieniędzy z dochodu za sprzedaż poprzedniego numeru.

Na ten moment na portalu zrzutka.pl udało zebrać sie już ok. 20% potrzebnej do wydania 23 numeru PN-u kwoty  – 2 tys. zł. Zbiórka potrwa planowo jeszcze miesiąc. Można ją wspomóc klikając w ten link.

Narodowcy.net

Komentarze