USA - koniec imperium?

Środa 6.01. 2020 z pewnością przejdzie do historii Stanów Zjednoczonych. Pierwszy raz od 1814 r. Kapitol został zdobyty. Nie zdobyli go najeźdźcy a amerykańscy obywatele. Wydawałoby się, że po wystąpieniach BLM nic nie może nas zaskoczyć, ale listopadowe wybory i wczorajsze starcia pokazują, że wszystko jest przed nami. Czy będzie to początek końca amerykańskiego imperium?

Środa 6.01 - Kongres ma zatwierdzić wyniki wyborów prezydenckich

Kongres USA podczas wczorajszego posiedzenia miał ostatecznie zatwierdzić wybór kandydata Partii Demokratycznej Joe Bidena na prezydenta. Wyścig na nowego gospodarza Białego Domu był ostry. Poprzedziła go pandemia koronawirusa, która nieuchronnie doprowadziła do krachu gospodarczego. Powiększające się bezrobocie oraz masowe wystąpienia po zabójstwie Georga  Floyda znacząco wpłynęły na polaryzację społeczną Amerykanów. Podczas liczenia głosów zwolennicy Donalda Trumpa skarżyli się, że w wielu przypadkach dochodziło do fałszerstw wyborczych. 14 grudnia odbyło się Kolegium Elektorów, podczas którego wybrano Joe Bidena na prezydenta. Zatwierdzenie wyniku przez kongres wydawał się czystą formalnością. Ponadto we wtorek w wyborach uzupełniających do Senatu, w stanie Georgia dwa mandaty zdobyli reprezentanci Partii Demokratycznej. Dzięki czemu ugrupowanie uzyskało większość.

Czytaj także: „Dwie partie - jedna tyrania” - powyborcze akcje Patriot Front w Stanach Zjednoczonych

Reakcja zwolenników Donalda Trumpa

W środę przed Kapitolem zgromadzili się licznie zwolennicy Donalda Trumpa. Kontestowali oni wyniki wyborów. Ustępujący prezydent zdecydował się na przeprowadzenie wiecu politycznego. Przemówienie Trumpa podburzyło zwolenników polityka. Ustępujący gospodarz Białego Domu zachęcał zgromadzonych do marszu na parlament i oprotestowania posiedzenia Kongresu. Trump obiecał, że osobiście weźmie udział w szturmie, ale ostatecznie wycofał się do Białego Domu.

Atak na Kapitol

Zwolennicy Donalda Trumpa weszli na teren Kapitolu. Doszło do starć z policją. Kordon funkcjonariuszy został przerwany. Dzięki czemu trumpiści mieli możliwość wejścia na salę obrad.  Do kolejnych walk doszło wewnątrz budynku. Przy pierwszej próbie wdarcia się tłumu do sali plenarnej padły strzały. Ashil Babbit została śmiertelna postrzelana przez funkcjonariuszy. Była zwolenniczką Trumpa z San Diego, weteranem Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

Urzędujący wiceprezydent Mike Pence oraz wiceprezydent - elekt Kamala Harris zostali ewakuowani. Parlamentarzyści przebywali na Kapitolu.  W odpowiedzi na szturm swoich zwolenników na Kapitol, Donald Trump wydał oświadczenie. Wezwał protestujących do rozejścia się do domu. Film został zablokowany przez serwis Twitter. Na miejsce została wezwana Gwardia Narodowa, która przy użyciu gazu łzawiącego wyparła protestujących z budynku. Wprowadzono godzinę policyjną.

Do licznych manifestacji i starć doszło w całym kraju. W tym i na Hawajach.  Zwolennicy urzędującego prezydenta zbierali się pod lokalnymi kapitolami, niekiedy jak w Arizonie czy Oklahomie, mając ze sobą broń. W Kalifornii i Ohio doszło do starć z przeciwnikami Donalda Trumpa. W stanie Waszyngton zwolennicy Trumpa wtargnęli na teren rezydencji gubernatora.

Salem

Olympia

Los Angeles

Czytaj także: Black Lives Matter - amerykański sen

Wynik

Policja Dystryktu Kolumbia podała oficjalnie, że 4 osoby zostały zabite, 14 policjantów zostało rannych, a 52 osoby zostały aresztowane. Ponadto funkcjonariusze znaleźli dwie bomby rurowe. Zostały one umieszczone koło głównych biur Partii Demokratycznej i Partii Republikańskiej. Co najmniej do 20 stycznia, kiedy ma odbyć się inauguracja prezydentury Joe Bidena, w Waszyngtonie będzie obowiązywał stan wyjątkowy. Wiceprezydent Mike Pence zapowiedział, że osoby biorące udział w  ataku na Kapitol poniosą odpowiedzialność.

Jeszcze w nocy wznowiono posiedzenie Kongresu. Nad ranem po wielu godzinach Kongres USA ostatecznie zatwierdził wynik głosowania Kolegium Elektorów. Środowe Wystąpienia podburzyły pozycję Donalda Trumpa w Partii Republikańskiej. Podczas wystąpienia w  republikański senator Lindsey Graham powiedział, że przestał popierać ustępującego prezydenta.

Czytaj także: Adam Szabelak: Rewolta przeciw współczesnemu światu

Wczorajsze wystąpienia trafnie skomentowała Młodzież Wszechpolska:

Imperium, niegdyś hegemon, rozsadnik liberalizmu w Świecie, wstrząsane wewnętrznymi sporami ośmiesza swoje dziecko - „liberalną demokrację”.
Czas najwyższy zdelegitymizować światową rolę USA, nasze w nich zapatrzenie i ich nieszczęsny liberalny ład wraz z przesiąkniętą postmodernizmem antykulturą.
Jak to powiedział pewien znany obrońca demokracji: „żenujący spektakl”.

Czy to jest zwiastun upadku hegemoni USA? Czy to jest sygnał, że demokracja liberalna nie jest idealnym panaceum na wszystkie bolączki? Zeszłoroczne i wczorajsze wypadki pokazują nam, że nadchodzi czas wielkich przemian. Na który musimy się przygotować.


narodowcy.net/kresy.pl

Przemysław Bubnowski

Czytaj Wcześniejszy

Hiszpania: ciała dzieci z dokonanych aborcji są wykorzystywane w fabrykach kremów

Czytaj Następny

Środa prowadzi na Uniwersytecie Warszawskim zajęcia poświęcone marksizmowi

Komentarze

 • Donald Trump został zbanowany na twitterze, może to otworzy co poniektórym oczy...
  Cenzura w polskojęzycznym internecie nie osiągnęła jeszcze skali znanej z Zachodu ale wszystko do tego zmierza... Bądźmy mądrzy przed szkodą! Promujmy alternatywne media/serwery zanim spotka nas cenzura jak na zachodzie...
  Dlatego warto jeszcze raz przypomnieć:

  TUTAJ PEŁNA LISTA NAJLEPSZYCH ALTERNATYW WOBEC GOOGLE, YT, FB I RESZTY SYSTEMOWYCH NARZĘDZI KONTROLI:
  http://novaresistencia.org/2020/05/17/lista-completa-de-alternativas-aos-produtos-do-google/

  Generalnie trzeba się przygotowywać na nadchodzący cyfrowy liberalny totalitaryzm. Nieustanne ataki hakerskie ze strony globalnych instytucji, cenzura w soc-mediach, oficjalne zakazy ze strony rządu.
  Próby całkowitego wyeliminowania niezależnych, niepoprawnych myśli nie tylko z debaty publicznej ale też całkowite odcięcie społeczeństwa od dostępu od alternatywnej informacji

  Im szybciej nastąpi przegrupowanie po stronie sił antysystemowych tym lepiej.

  Póki można trzeba korzystać ze wszystkich środków. Ale tworzyć też alternatywne przestrzenie :
  - GENERALNIE: zamiast stronki w soc-mediach zawsze lepiej stworzyć własną stronę na serwerze. Narodowcy.net Autonom.pl Xportal.pl - istnieją ponad 10 lat i wychował pokolenie, w tym czasie z fejsbuczka poznikały setki narodowych stronek, mimo że były na nich nieraz cenne treści (grafiki, teksty) - wystarczyło kliknięcie moderatora i strona „spadła z rowerka” - więc lepiej stworzyć niezależny portal czy nawet blog niż setkę stronek na fejsbuczku...

  – strony na pewnych serwerach w krajach Trzeciego Świata stawiających opór globalizmowi (np. serwery w Iranie i innych krajach – warto się tym zainteresować!)
  – strony w dark necie np. w sieci tor
  – a przede wszystkim więcej rzeczywistości realnej – realny kontakt, rozmowy na żywo, prawdziwa grupa 15 – 20 działaczy działających aktywnie w danym mieście.to więcej niż 15 – 20 tysięcy “lajków”
  – papier: wydawać czasopisma, książki, ulotki, broszury, ziny,
  – mury ulic: kleić plakaty, kleić vlepki, robić murale, graffiti, szablony, zwykłe napisy i hasła sprejem / markerem olejowym– cała przestrzeń nie podatna nigdy na cenzurę. Taguj / sprejuj swoje dzielnice – regularnie!
  – można pomyśleć dalej: tworzyć internetowe radiostacje (polecam profesjonalne https://radiobandieranera.org związane z CasaPound). Ale też czemu nie iść dalej pomyśleć o tworzeniu w przyszłości w chwili załamania ekonomicznego, chaosu, zamieszek własnych pirackich rozgłośni – to na prawdę nie jest trudne nauczyć się podstaw radiotelegrafii.

  Generalnie: docierać do realnych ludzi w realnym świecie. Autentyczny przekaz w autentycznej formie.

  Przypomnijmy raz jeszcze: świadomie rezygnujemy z korzystania z ich serwisów, dbamy o własne bezpieczeństwo, promujemy rezygnację z ich „usług” – zadajemy im straty finansowe, poszerzamy sferę wolności w internecie – łamiemy monopole.

  ALTERNATYWY WOBEC GLOBALNYCH SERWISÓW:

  natomiast można korzystać

  ZAMIAST TWITTER

  https://gab.com/ (ten serwis społecznościowy stworzyli ludzie związani z alt-right, jest całkowicie wolny od cenzury)
  https://telegram.org/

  ZAMIAST WYKOP
  https://www.lurker.pl/

  ZAMIAST FACEBOOK
  https://parler.com/
  https://www.minds.com/
  https://vk.com/
  https://mewe.com/

  ZAMIAST GMAIL:
  https://protonmail.com/
  https://mail.yandex.com/
  https://tutanota.com/
  https://mailfence.com/

  ZAMIAST GOOGLE:
  https://startpage.com/
  https://yandex.pl/
  https://duckduckgo.com/

  ZAMIAST CHROME
  https://www.torproject.org/ [!!!]
  https://browser.yandex.com/
  https://www.mozilla.org/
  https://brave.com/

  ZAMIAST YOUTUBE:
  https://odysee.com/
  https://dlive.tv/
  https://joinpeertube.org/
  https://www.dailymotion.com/
  https://www.bitchute.com/ [ostatnio początki cenzury - więc to systemowy serwer]
  + różne mniejsze

  ZAMIAST MESSENGER:
  https://telegram.org/
  https://signal.org/
  https://riot.im/

  warto przeczytać również np. o ustawieniach Firefoxa utrudniających szpiegowanie: https://komputerowapasja.pl/zwiekszanie-bezpieczenstwa-i-anonimowosci-w-firefox
  Kwestia zmiany paru podstawowych opcji 5 – 10 minut

  Docelowo należały rezygnować z (((windows))) i przechodzić na Linux np. Linux mint. lub ubuntu
  https://linuxmint.com/

  +

  zacząć używać:
  https://www.torproject.org/

  warto odwiedzać strony takie jak np https://niebezpiecznik.pl/ jest tam wiele przydatnych informacji

  ___

  Przy okazji gdy mowa o radiu internetowym… pozwolę sobie polecić:

  Xradio
  Antysystemowa kontrkultura w najlepszym wydaniu
  Polski RAC, marsze wojenne, stara elektronika, pieśni ludowe, synthwave/fashwave, ruski rock i sibirski punk, neo-folk i industrial. Jednym słowem muzyka przy której przysłowiowe “julki i oskarki” dostają zawału serca – Épater la bourgeoisie! – włącz xradio gdy znajdziesz się przypadkiem na domówce u liberalnej młodzieży 😉 Xradio - radio pokolenia doomersów 🙂
  Xradio w Zeno
  https://zeno.fm/xradiopl/
  Radio Końca Świata – cykl audycji filozoficznych, porad praktycznych i muzyki
  https://zeno.fm/podcast/xradio-audycje/
  Na razie jest stronka na (((fejsie))) to można się zapoznać z programem:
  https://www.facebook.com/Xradiopl/

 • Z ostatniej chwili, Firefox ostatecznie spalony.
  https://blog.mozilla.org/blog/2021/01/08/we-need-more-than-deplatforming/
  Takie rzeczy na razie nie dotyczą zwykłego użytkownika, może wydawać się że przesadą jest przejmowanie się. Ale nie znaczy że w przyszłości nie będą cenzurować nawet przeciętnego kowalskiego – parę lat temu też niemożliwy wydawał się stopień cenzury który widzimy obecnie. Więc już teraz szukać alternatyw.
  ale docelowo tylko Tor i inne przeglądarki maksymalnie anonimowe
  https://www.torproject.org/

  Na chwilę obecną ze zwykłych przeglądarek warto polecić Brave - promuje prywatność i anonimowość (w możliwym zakresie). Dodatkowy atut polityczny
  Osoba odpowiedzialna za stworzenie przeglądarki Brave to Brendan Eich. Pierwotnie był on w zespole Mozilla Firefox ale został usunięty klika lat temu w wyniku nacisku lobby LGBTQ
  https://www.rp.pl/artykul/1099444-Mozilla-ulega-presji-gejow--Prezes-rezygnuje.html
  Więc twórca Brave stoi on po właściwej stronie w generalnym sporze i myślę że na chwilę obecną można spokojnie promować przechodzenie na przeglądarkę Brave:
  https://brave.com/

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *