Abortowany płód będzie reprezentowany w sądzie | Narodowcy.net

Abortowany płód będzie reprezentowany w sądzie

Usunięty, sześciotygodniowy płód został dopuszczony przez sąd w konserwatywnym stanie Alabama do bycia stroną pozywającą w procesie cywilnym. Jest on również reprezentowany przez prawnika. 

Ojciec dziecka, dziewiętnastoletni Ryan Magers pozwał jedną z klinik aborcyjnych. Powodem była pomoc udzielona przez Centrum Kobiet na rzecz Alternatyw Reprodukcyjnych dwa lata temu jego byłej partnerce w przeprowadzeniu w szóstym tygodniu ciąży aborcji farmakologicznej.

Abortowany płód we wniosku procesowym figuruje jako ,,Baby Roe”.

W hrabstwie Alabama po znowelizowaniu prawa uznawany jest osobowy charakter embrionów. Taką decyzję podjęto po referendum, jaką władze tego stanu rozpisały. Ponad połowa głosujących opowiedziała się za wprowadzeniem poprawki deklarującej, że nienarodzone dzieci mają prawa, a w szczególności prawo do życia.

Po raz pierwszy płód będzie reprezentowany w sądzie przez prawnika. Stroną pozywającą jest formalnie Magers i abortowany embrion, który on uznał za swoje dziecko.

Pełnomocnik Ryana Magersa  podkreślał, że wybiła godzina, by prawo Alabamy traktować w sposób spójny i konsekwentny w celu ochrony niewinnych. Ocenił, że życie Baby Roe zostało odebrane dla zysku kliniki aborcyjnej.

Niewinne życie Baby Roe zostało odebrane dla zysku kliniki aborcyjnej. Żaden sąd nie przywróci nikomu życia, ale zrobimy wszystko, by sprawiedliwości stało się zadość, w imieniu Baby Roe i jego ojca.

Magers w rozmowie z mediami stwierdził, że każde dziecko ma prawo do życia od momentu poczęcia oraz określił własny pozew jako występowanie w imieniu mężczyzn, którzy naprawdę chcą mieć dziecko.

 

Źródło: ag.worldpronews.com

Komentarze