BNP Paribas chce zmieniać świat na "lepsze" | Narodowcy.net

BNP Paribas chce zmieniać świat na „lepsze”

Bank BNP Paribas, działający na terenie naszego kraju i stawiający sobie za cel przynależność do pięciu największych banków w Polsce, rozpoczął nową kampanię medialną pod hasłem „Zmieniaj świat na lepsze”. Za tym pięknym sloganem kryje się jednak m.in. propaganda multikulturalizmu, walka z „rasizmem” oraz promocja dewiacji seksualnych środowisk LGBT i akceptacji dla nich.

BNP Paribas Bank Polska SA z siedzibą w Warszawie jest jednym z większych banków działających w Polsce. Należy on do międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas i jest także notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na stronie internetowej banku można przeczytać, że jest to „bank zmieniającego się świata”, a Polska jest jednym z jego rynków strategicznych ze względu na duże możliwości rozwoju i swój potencjał. „We wszystkich regionach, w których Grupa BNP Paribas prowadzi swoją działalność, angażuje się w życie lokalnych społeczności. (…) Ponadto BNP Paribas jest świadomy swojej roli w trzech ważnych obszarach: odpowiedzialności społecznej, odpowiedzialności obywatelskiej oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne”.

W ramach realizacji tej „dziejowej misji zmieniania świata na lepsze” oraz „bycia marką lubianą i adekwatną do współczesności” bank rozpoczął akcję dającą internautom i klientom możliwość wyboru trzech projektów, które następnie zostaną przez bank dofinansowane kwotą 50 000 zł każdy, a pozostałe ze zgłoszonych pomysłów – 5 000 zł. Do tej pory oddano już ponad 23 000 głosów. W ramach podjętych działań przygotowano także stronę www.tyjesteszmiana.pl, na której znajdują się filmy powstałe we współpracy m.in. z takimi stowarzyszeniami i fundacjami jak Fundacja Ocalenie pomagająca uchodźcom, imigrantom i repatriantom urządzić sobie nowe życie w Polsce czy Stowarzyszenie Lambda Warszawa i Miłość nie Wyklucza, które walczą o małżeństwa osób tej samej płci oraz promują dewiacje seksualne w społeczeństwie.

Pierwszy projekt „Zmieniaj świat na lepsze” to kurs akceptacji prowadzony przez wspomnianą fundację Ocalenie. Ma on na celu przeprowadzenie warsztatów wielokulturowych dla dzieci i młodzieży, w celu walki ze „ stereotypami i uprzedzeniami”. Na filmiku promocyjnym tego projektu można dowiedzieć się, że Fundacja co roku pomaga około 2 000 osób, z których większość na co dzień spotyka się w Polsce z dyskryminacją lub przemocą, tylko dlatego, że ma inny kolor skóry, wyznanie czy akcent. Fundacja zaznacza, że postawę otwartości buduje się już od najmłodszych lat.

KLIK

Drugi projekt to głos oddany na Lambdę Warszawa i Miłość Nie Wyklucza, znane z „Poloneza Równości” czy obrony sodomskiej tęczy na placu Zbawiciela w Warszawie. Mają one przygotować tysiące propagandowych broszur, filmów wideo i spotkań w całej Polsce promujących LGBT. Zapewniają także, że poznamy historie ludzi, którzy „kiedyś odstawali, ale odważyli się być sobą i teraz wszyscy ich podziwiają”, nawet pomimo tego, że nie podoba się to wielu innym ludziom i nie było wcześniej akceptowane. Dowiemy się też, że „różnorodność jest super i nie trzeba się zmieniać”.

KLIK

Cała ta sytuacja jest skandaliczna. Kolejna instytucja włącza się w promocję zjawisk społecznie destrukcyjnych i niebezpiecznych dla istnienia zdrowego i suwerennego narodu. BNP Paribas podjęło współpracę z organizacjami lobby homoseksualnego i chce ich wspierać pieniędzmi pochodzącymi przecież pośrednio m.in. od swoich klientów. Warto zastanowić się, w jaki sposób można wywrzeć presję na tym banku, aby zmienić jego politykę, a będąc klientem, Polakiem i katolikiem, czy powinno się nadal korzystać z jego usług i posiadać w nim swoje konto.

Komentarze