Działacz pro life Maciej Wiewiórka podjął kroki prawne przeciwko środowiskom aborcyjnym

27 maja przed komisariatem policji w Gdyni brat Zuzanny Wiewiórki – Maciej zorganizował konferencję prasową i złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, w związku z hejtem i groźbami ze strony osób i organizacji związanych ze środowiskiem aborcyjnym.

26 maja Maciej Wiewiórka poinformował, że następnego złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez działaczy aborcyjnych oraz Ośrodkiem Monitorowania Zachowań Ksenofobicznych i Rasistowskich. Ma to związkiem z groźbami karalnymi i hejtem, jaki wylał się na Zuzannę Wiewiórkę i jej rodzinę, gdy działaczka pro life nakłoniła młodą dziewczynę do niedokonywania zabiegu aborcji – LINK. Obiektem hejtu stał się również jej brat Maciej, który został oskarżony o popieranie gwałtów – LINK.

27 maja o godzinie 11, przed komisariatem policji w Gdyni przy ul. Janusza Korczaka 1A, odbyła się zapowiedziana konferencja prasowa. Działacz pro life powiedział, że jej siostra stała się obiektem zemsty środowiska zajmującego się handlem środkami wczesnoporonnymi, którym nie udało się zarobić na śmierci nienarodzonego dziecka. Działacz zaznacza, że środki przemycane do Polski prawnie nie mogą być sprzedawane na terenie kraju. W związku z tą nielegalną działalnością Maciej Wiewiórka złożył zawiadomienie już 23 maja. Działacz powiedział, że nigdy nie popierał przemocy seksualnej, a krążąca po internecie grafika z jego wypowiedzią została spreparowana. Cała rodzina została zaatakowana. Zdementował kłamstwo głoszące, że działacz pro life miał zgodzić się na dokonanie zabiegu aborcyjnego przez jego żonę. Marcin Wiewiórka wskazał, że te osoby i środowiska muszą przestać czuć się bezkarnie, a jego zawiadomieni na policji jest tego początkiem.  W najbliższym czasie zawiadomień będzie więcej.

 

źródła: kontrrewolucja.net, wRealu24

Przemek Bubnowski

Czytaj Wcześniejszy

Miasto Warszawa szkoli anarchistycznych bojówkarzy z „taktyki miejskiej/ulicznej gimnastyki”

Czytaj Następny

Winnicki: Spójność etniczno-kulturowa to wartość, której musimy strzec

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *